Osiecka. Tego o mnie nie wiecie

Osiecka. Tego o mnie nie wiecie Kategoria: Biografie i dzienniki To po raz pierwszy publikowane rozmowy bliskich przyjaciół i znajomych Agnieszki Osieckiej. z których wyłania się niezwykły obraz jej nietuzinkowej osobowości. O jednej z najwybitniejszych polskich artystek opowiadają m.in. Olga Lipińska. Hanna Bakuła. Maryla Rodowicz. Magda Umer. Krystyna Janda. Daniel Passent i Jerzy Satanowski. Każda…

Published by admin in1 grudnia 2013
Tagi: , , , , , ,

Osiecka. Tego o mnie nie wiecie

Kategoria: Biografie i dzienniki

To po raz pierwszy publikowane rozmowy bliskich przyjaciół i znajomych Agnieszki Osieckiej. z których wyłania się niezwykły obraz jej nietuzinkowej osobowości.

O jednej z najwybitniejszych polskich artystek opowiadają m.in. Olga Lipińska. Hanna Bakuła. Maryla Rodowicz. Magda Umer. Krystyna Janda. Daniel Passent i Jerzy Satanowski. Każda z tych osób tworzy osobisty portret genialnej przyjaciółki. Z rozmów na temat Osieckiej wyłania się postać pełna sprzeczności: delikatna i okrutna. namiętna i nieczuła. bujająca w obłokach i materialistka. radosna i popadająca w stany depresyjne. Każdy z przyjaciół zapamiętał ją trochę inaczej. Dla każdego miała inną twarz. „Była jak lustro. w którym odbija się świat ze wszystkimi jego barwami i emocjami. Kiedy po jej śmierci to lustro rozpadło się na tysiące kawałeczków. każdy z nas zachował swój kawałek i widzi Agni

ISBN: 978-83-272-6689-7

Cena: 9999

978-83-272-6689-7:


Dziecko z mgły

Kategoria: Powieści i opowiadania

Alicja to szczęśliwa i spełniona singielka. Wiedzie spokojne i poukładane życie. które zostaje niespodziewanie wywrócone do góry nogami. gdy pojawia się w nim dziewczynka o nieznanym nikomu pochodzeniu i przeszłości. W dodatku niebawem okazuje się. że Mia nie jest zwyczajnym dzieckiem. a jeszcze dziwniejszy jest powód. dla którego Alicja musi się nią zaopiekować.

Zaskoczona nową dla siebie sytuacją początkowo usiłuje znaleźć z niej jak najlepsze wyjście i pozbyć się kłopotu. dopóki nie odkrywa. że to. w co została wbrew sobie wplątana ma związek z jej własną przeszłością. Ze zdumieniem uświadamia sobie. że ktoś dawno temu w zagadkowych okolicznościach częściowo pozbawił ją pamięci i tym samym wielu ważnych wspomnień z jej własnego dzieciństwa.

Alicja postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się. kto i dlaczego to zrobił. Przez to zostaje porwana przez kolejną lawinę coraz bar

ISBN: 978-83-8125-842-5

Cena: 9999

978-83-8125-842-5:


Dlaczego. mamo?

Kategoria: Powieści i opowiadania

Nastoletnia ciąża zawsze jest zaskoczeniem. Tak samo było w przypadku Marleny. dla której stan błogosławiony był początkiem zmian. Całe jej życie przewróciło się do góry nogami. kiedy ona starała się walczyć… Ile trudu wymaga wychowanie dziecka dla kogoś. kto sam nim wciąż jest? I jak wiele może znieść nastolatka. której życie nie raczyło oszczędzić?

„Dlaczego. mamo?” to opowieść nie tylko o macierzyństwie. ale także o sprawach z nim związanych. o których na co dzień się nie mówi. Kobieta jest w stanie wiele znieść. ale nie wszystko…

***

»Dlaczego. mamo?« to powieść potrzebna społeczeństwu. Porusza ważny. choć niestety pomijany temat. z którym Daria Skiba poradziła sobie znakomicie. Polecam bardziej niż gorąco. Musicie to przeczytać. i już!”

Małgorzata Falkowska. pisarka

***

„Ta książka jest do bólu prawdz

Autor: Dorota Augustyniak-Madejska

Cena: 24.90

Dorota Augustyniak-Madejska: MP3


Mroczni ludzie. Trylogia OXEN. Część 2

Kategoria: Pozostałe

Dalszy ciąg historii Nielsa Oxena. byłego żołnierza duńskich sił specjalnych. wielokrotnie odznaczanego za niespotykaną odwagę.

Zmagający się ze stresem pourazowym Oxen szukał już tylko spokoju. toteż wyprowadził się do lasu w północnej Jutlandii. Niestety. nie dane mu było odpocząć – został bowiem wciągnięty w mroczną intrygę. za którą stała tajemnicza organizacja. mająca ogromny wpływ na politykę kraju. Wiedza. którą mężczyzna zyskał w wyniku śledztwa. mogła kosztować go życie. Prześladowali go ludzie bardzo potężni. zdeterminowani i bezwzględni. Nie miał innego wyjścia. musiał pozostać w ukryciu. A najlepiej zniknąć.

Sylwestrowa noc. którą spędzał w jednej z szop w pobliżu farmy rybnej. rozpoczyna kolejną serię dramatycznych wydarzeń. Właściciel gospodarstwa. samotny starszy człowiek zwany Rybakiem. wdzięczny za ocalenie życia. proponuje mu pracę i schronienie. Oxen postanawia więc zamieszkać na odludziu. Równocześnie. nie mając złudzeń co do zaciekłości i możliwości ścigających go ludzi. zabezpiecza część dowodów ich zbrodni. Tymczasem po wielomiesięcznych poszukiwaniach byłej partnerce Oxena. Margrethe Franck. udaje się go odnaleźć. Tym samym policjantka nieświadomie wskazuje trop prześladowcom. Były żołnierz ponownie traci swój azyl i znów musi stanąć do walki nie tylko o życie. ale i dobre imię.

Czy Oxen i Margrethe wymkną się ścigającym ich ludziom i rozwiążą tajemnicę okrutnych morderstw? Czy uda im się odkryć tożsamość skrytych w cieniu napastników. którzy mają wpływ na całe państwo?

Ludzie władzy. Mroczni. Zepsuci. Potężni. Czytaj i drżyj.

 

Okoń w sieci. czyli Marcin Okoniewski zastanawia się. czy kontynuacje serii są lepsze? W przypadku „Mrocznych ludzi” (OXEN #2) – tak!

 

BukBuk poleca historię Oxena – „Zanim zawisły psy” i „Mrocznych ludzi”:

 

Olga Kowalska z Wielkiego Buka o „Mrocznych ludziach”:

Autor: Jens Henrik Jensen

Cena: 39.90

Jens Henrik Jensen: MP3harlequin pdf doci, maciej samcik kontakt, kroniki archeo tom 10, dolina tęczy, rodzaje krajobrazów, nowe oblicze greya pdf replik, anthony de mello przebudzenie pdf, pustynna włócznia pdf, pogrzebacz krzyżówka, wyznania katarzyny medycejskiej, tatuaz lilia, james rollins burza piaskowa, dług nina pdf, virginia woolf własny pokój…