Sedno rzeczy

Sedno rzeczy Kategoria: Powieści i opowiadania Sedno rzeczy – Natsume Sōsekiego. to bez wątpienia jedno z najwybitniejszych dzieł literatury światowej. Do dziś. jest jedną z najchętniej kupowanych książek w Japonii.  Natsume Sōseki wywarł wpływ na wielu późniejszych autorów. w tym samego Harukiego Murakamiego. który wprost nazywa go swoim ulubionym pisarzem. Tytuł oryginalny powieści to „Kokoro”…

Published by admin in15 października 2013
Tagi: , , , , ,

Sedno rzeczy

Kategoria: Powieści i opowiadania

Sedno rzeczy – Natsume Sōsekiego. to bez wątpienia jedno z najwybitniejszych dzieł literatury światowej. Do dziś. jest jedną z najchętniej kupowanych książek w Japonii. 

Natsume Sōseki wywarł wpływ na wielu późniejszych autorów. w tym samego Harukiego Murakamiego. który wprost nazywa go swoim ulubionym pisarzem.

Tytuł oryginalny powieści to „Kokoro” a słowo to. nie mając bezpośredniego odpowiednika w żadnym z języków europejskich. może w zależności od kontekstu oznaczać – serce. duszę i rozum. 
Powieść dotyka delikatnej materii relacji międzyludzkich. Ukazując wielość odcieni przyjaźni. miłości. relacji rodzinnych. Sōseki zwraca uwagę. z jednej strony. na naturalną niechęć człowieka do pozostawania w samotności a z drugiej. na trud tkwienia w związku. szczególnie takim. który wymagałby ofiarności któregoś z partnerów.

Głównymi bohaterami

Autor: Stephen King

Cena: 45.90

Stephen King: MP3


Which Way to Die?

Kategoria: Pozostałe

An exciting mystery by the masterly Ellery QueenThey are two brilliant madmen who think killing is fun. A freak of the law has set them free. and now a hidden killer. acting as judge. jury. and executioner. threatens them both. Enter Tim Corrigan. assigned to protect the pair against the fatal harvest of their own violence. Corrigan soon takes their place on the deadly spot.

Autor: Ellery Queen

Cena: 71.90

Ellery Queen: MP3


Żyj po swojemu

Kategoria: Religia

Nie daj sobie wmówić. że z twoim życiem jest coś nie tak. Nie podążaj za trendami ? zwolnij. zadawaj pytania. a zobaczysz. jak wiele masz!

Świat próbuje nam wmówić. że wciąż zbyt mało posiadamy. niewiele wiemy. za mało przeżyliśmy. Media społecznościowe sprawiają. że czujemy się gorsi i niewystarczający (ach. te wakacje na Malediwach i skandynawskie wnętrza). Zapominamy. że o naszym życiu decydujemy tylko my sami!

Zachwycasz się życiem innych. a tak rzadko swoim?

Naucz się żyć bez pośpiechu. w swoim tempie. #bez_filtrów. Przyjmij to. co dostajesz. i znajdź w tym wartość.

Agnieszka Krzyżanowska – autorka bestsellera Prosto i uważnie na co dzień. Prowadzi bloga Agnes on the cloud. gdzie inspiruje do życia w zgodzie ze sobą. Woli słuchać. niż mówić. Skończyła filologię polską. ma doktorat z filozofii.

Autor: Agnieszka Krzyżanowska

Cena: 31.50

Agnieszka Krzyżanowska: MP3lee cooper opinie, artur ligęska prawda, jak sprzedać książkę, z pokorą i uniżeniem, melania1987 doci, zaginiona księga enki, marszalkowska 104, krocząc wśród cieni książka, wołanie grobu simon beckett, boże coś polske, metresa utrzymanka, kasia i tomek powtarzali przed klasówką, flaki po polsku, chiny 5.0, max payne 2: the fall of max payne, syzyfowe prace streszczenie, assassin’s creed origins dar od bogów, the duff ta brzydka i gruba, elektroniczna książka, nocny jeździec, assassin’s creed origins trofea poradnik, atlas doppelganger, przeze mnie droga w miasto utrapienia, domagalik małgorzata mąż, oblicza namiętności, jak wyglądała planeta małego księcia, adrian niewęgłowski, eliot pattison, leszek czerwonka, tadeusz borowski pożegnanie z marią pdf, ufo: decydujące starcie…