Topiel

Topiel Kategoria: Powieści i opowiadania Pod koniec lipca 1997 roku ukraińscy żołnierze. którzy przybyli na pomoc powodzianom. dokonują makabrycznego znaleziska w korycie wciąż wezbranej rzeki. Na ułamanym. zanurzonym w wodzie drzewie wiszą zwłoki nastolatka poszukiwanego od blisko dwóch tygodni. Niespełna miesiąc wcześniej dla czwórki młodych chłopaków – Kacpra. Darka. Józka i Grześka – właśnie rozpoczynają…

Published by admin in14 września 2013
Tagi: , , , , ,

Topiel

Kategoria: Powieści i opowiadania

Pod koniec lipca 1997 roku ukraińscy żołnierze. którzy przybyli na pomoc powodzianom. dokonują makabrycznego znaleziska w korycie wciąż wezbranej rzeki. Na ułamanym. zanurzonym w wodzie drzewie wiszą zwłoki nastolatka poszukiwanego od blisko dwóch tygodni.

Niespełna miesiąc wcześniej dla czwórki młodych chłopaków – Kacpra. Darka. Józka i Grześka – właśnie rozpoczynają się wakacje. I zupełnie nie przeszkadza im. że wolne dni skąpane są w strugach deszczu. a meteorolodzy alarmują o powodziowym zagrożeniu. Są pewni. że to będzie ich lato!

Trzy dni później właśnie w Głuchołazach. maleńkiej mieścinie przy samej polsko-czeskiej granicy rozpoczyna się katastrofa zapamiętana jako Powódź Stulecia. To ona i wywołana nią lawina zdarzeń doprowadzi chłopców najpierw do wyjątkowego odkrycia. a następnie do śmierci jednego z chłopców. Którego?

ISBN: 978-83-63596-02-6

Cena: 9999

978-83-63596-02-6:


rach. które gnają potępione żaglowce aż do wrót piekielnych otchłani. Do miejsca. gdzie za wszystkie grzechy czeka bezlitosna kara.

Spis treści:

  1. Sześćset cetnarów piekła
  2. Oprawca
  3. Ark Raleigh
  4. Czarny heban
  5. Lodowy szkwał
  6. Na szlaku chwały. krwi i złota

Kategoria: Autor

Jacek Komuda

ISBN: 978-83-7964-470-4

Cena: 9999

978-83-7964-470-4:


Niewidzialny człowiek

Kategoria: Powieści i opowiadania

Senna atmosfera gospody leżącej na prowincji Anglii zostaje zaburzona pojawieniem się tajemniczego mężczyzny. Ma ciemne okulary i zabandażowaną głowę. co każe właścicielom gospody przypuszczać. że został dotkliwie poparzony. Gość wynajmuje bezterminowo jeden z pokoi. Dopóki opłaty uiszczane są na czas. gospodarze zachowują dyskrecję. ignorując ekscentrycznego mężczyznę. Problem pojawia się. gdy pieniędzy zaczyna brakować. Wierzyciele dostają się do pokoju. w którym mężczyzna urządził zadziwiające laboratorium. Na tym jednak nie koniec złowrogich wydarzeń. Lokator niespodziewanie znika. Okazuje się. że jest niewidzialny.
Utwór Wellsa trudno jednoznacznie sklasyfikować. Fantastyka. w której jednak nie brak zarówno elementów grozy. jak i slapstickowego humoru – taka definicja wydaje się być najbardziej satysfakcjonująca. Mroczny klimat tworzy to nie tylko złowroga

Autor: John Keats

Cena: 61.90

John Keats: MP3


Owen Yeates. Tom 2. Ludzie z tamtej strony czasu

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Owen Yeates. Prywatny detektyw. Człap. Pierwszy Sprawiedliwy Wszechświata. jak sam z siebie pokpiwa.  Niekwestionowany mistrz świata w pakowaniu się w kłopoty. przy których jego protoplasta. Philip Marlowe. uległby depresji i porzucił zawód. Owen − nie. „Przyciągam kłopoty jak butelki korkociąg” − powie kiedyś do przyjaciela. Albo tylko pomyśli. Na pewno. jeśli już dopadają go kłopoty. to nie w osobie komornika czy upierdliwego sąsiada. zwłaszcza. że Owen jeśli już z kimś zadziera to musi to być. na przykład. Imperium Czasu. czyli firma. która zawłaszczyła sobie metodę spowalniania czasu i czerpie z niej zyski bardzo. ale to bardzo obfite.
Owen odsuwa z zasięgu ręki butelkę whiskey. kupuje drugą zapasową paczkę goldengate’ów i przeładowuje ulubionego Elephanta. nie zapominając o biffaksie. mniejszym jego bracie.Ten ekwipunek oraz niewyczerpane zasoby inteligencj

ISBN: 978-83-8146-713-1

Cena: 9999

978-83-8146-713-1:prideful, sonet 5, zakochany psychopata, jerzy bralczyk książki, audiobook quo vadis cała książka, sexual vibe chomikuj, to nie ja kochanie pdf, matura speaking pdf, palmy w śniegu książka, blanka lipińska rodzice, limbo poradnik, mąż którego nie znałam pdf, pylaszczkiewicz, mrożek artysta pdf, niebieskooka wiedzmin, shadow of the colossus poradnik, wyspa doktora moro, audiobook pl download, nielegalny trevor noah, alfabet mafii słowik, alfred von tirpitz, christine feehan mroczna seria kolejność, nagrobek z lastryko, karolcia kruger, jacek mikołajczak…