Wizna

Wizna Kategoria: Historia i literatura faktu Tragiczny wrzesień 1939 roku. Niemiecki korpus pancerny generała Heinza Guderiana uderza z całą mocą. usiłując zamknąć kleszcze wokół wycofujących się spod Warszawy polskich armii. Zakładano. że jego sukces przyniesie klęskę stronie polskiej po zaledwie dziesięciu dniach oporu. Jednak na drodze pancernych zagonów staje polska załoga odcinka Wizna. Dwie kompanie…

Published by admin in14 czerwca 2013
Tagi: , , , ,

Wizna

Kategoria: Historia i literatura faktu

Tragiczny wrzesień 1939 roku.

Niemiecki korpus pancerny generała Heinza Guderiana uderza z całą mocą. usiłując zamknąć kleszcze wokół wycofujących się spod Warszawy polskich armii. Zakładano. że jego sukces przyniesie klęskę stronie polskiej po zaledwie dziesięciu dniach oporu.

Jednak na drodze pancernych zagonów staje polska załoga odcinka Wizna. Dwie kompanie piechoty ukryte w kilku betonowych schronach nad Narwią wsparte sześcioma działami. Mniej niż 700 żołnierzy przeciwko 40 tysiącom.

40 do 1.

Tak rozpoczyna się desperacka walka kapitana Władysława Raginisa. Bój do ostatniej krwi. naboju i samobójczej śmierci dowódcy. który przysiągł. że żywy swej pozycji nie opuści.

Dziś epizod ten znany jest jako legendarna obrona Wizny.

Autor: Jacek Komuda

Cena: 4

Jacek Komuda: MP3


2018

Kategoria: Oprawa

Format: MP3

Cena:

MP3:


edzę o tym okresie. jest znawcą etosu wikińskiego. Publikował w czasopismach: „Wiedza i Życie”. „Focus Historia”. „Mówią Wieki” i w Nowej Fantastyce. W 2013 rou zadebiutował powieścią fantastyczno-historyczną „Karmiciel kruków”.

Kategoria: Autor

Łukasz Malinowski

ISBN: 978-87-26-56063-3

Cena: 9999

978-87-26-56063-3:


policjanta. On także sprawił. że Holly dostała szansę odpokutowania wybryków z czasów wczesnej młodości – została agentką FBI. Declan. mafioso dżentelmen. jest jej zadaniem. Najtrudniejszym. jakie do tej pory musiała wykonać.

Czy mało doświadczona agentka podoła wyzwaniu? Czy przetrwa w brutalnej rzeczywistości. której wcześniej nie znała? Czy ukryje prawdziwą tożsamość przed niebezpiecznymi gangsterami? I wreszcie: czy w tej dżungli. w której nieustannie toczy się walka na śmierć i życie. znajdzie się miejsce na uczucia? Aby się tego dowiedzieć. przeczytaj książkę Alicji Skirgajłło. Tylko ostrożnie ? ta lektura niebezpiecznie wciąga!

Kategoria: Autor

Alicja Skirgajłło

ISBN: 978-83-283-7748-6

Cena: 9999

978-83-283-7748-6: Ze względu na strukturę książki nie zamieszczono spisu treści.


ę z tym. co zrobił Hitler” – Wacław Radziwinowicz

„Applebaum rozpoczęła pracę nad «Czerwonym Głodem» dawno temu i nie łączy jej z obecną rosyjską okupacją Ukrainy. Jednak wiedza o głodzie pomaga wyjaśnić postawy rosyjskich przywódców. Kreml usprawiedliwił rosyjską inwazję twierdzeniem. że naród ukraiński nie istnieje. Dawna polityka niszczenia narodu przekształciła się w powszechne twierdzenie. że naród nigdy nie istniał. Bądźmy pewni. że Rosja nie jest Związkiem Radzieckim i dzisiejsi Rosjanie mogą sami zdecydować. czy zaakceptują stalinowską wersję przeszłości. Aby realnie mieć taki wybór. powinni zrozumieć swoją historię. To jeszcze jeden ważny powód. aby być wdzięcznym za tę niezwykłą książkę” – Timothy Snyder

Kategoria: Autor

Anne Applebaum

ISBN: 978-83-268-2085-4

Cena: 9999

978-83-268-2085-4:


uje się jedynie niewielki zespół uderzeniowy. złożony z krążownika i kilku okrętów eskorty. Czy pojedynczy okręt potrafi powstrzymać przeważające siły wroga? Czy ludzkość będzie w stanie uchronić nową domenę przed zagładą? Jak wiele ludzie są w stanie poświęcić. by tego dokonać?

Kategoria: Autor

Sławomir Nieściur

ISBN: 978-83-8146-998-2

Cena: 9999

978-83-8146-998-2:


Zarządzanie zmianą. czyli jak przeżyć nieustającą przeprowadzkę

Kategoria: Ekonomia i biznes

Jesteś tym. co robisz

Zmiana jest stałym elementem naszego życia. ponieważ w życiu chodzi o ruch. O podejmowanie działania. Nie ma przy tym aktywności mądrzejszych i głupszych. Jest tylko wybór i są jego konsekwencje. Wybór kierunku kształcenia i drogi zawodowej. Decyzja o podjęciu kolejnego wymagającego zadania. Dobrowolna zmiana pracy. Każda kolejna decyzja o zaangażowaniu się w zmianę stanowi konsekwencję uprzednio podjętej i równocześnie jest wstępem do przyszłej. Tej. która delikatnie zarysowuje się na horyzoncie życia. Bo człowiek jest istotą. która gnuśnieje w spokoju. Ludzki umysł wciąż i wciąż poszukuje nowych wyzwań. Zmian. które zmuszą go do intensywnej pracy. a tym samym – dostarczą przyjemnych doznań.

Skoro zmiana jest czymś. co permanentnie towarzyszy człowiekowi. staramy się nad nią zapanować. zarządzać nią. Aktua

Rok_wydania: 2020

Cena:

2020: 9999


Cykl Pendorum. Część I. Arena

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Anrea siłą została wyrwana ze swego świata i poddana niewoli. Jest niemową i zostaje skierowana do szkoły gladiatorów. Stawka każdej walki to śmierć lub życie. Każdego dnia musi mierzyć się ze swoim losem i trudnościami. które są jej stawiane. Dzięki niezwykłym zdolnościom szybko okazuje się. że jest silniejsza niż ktokolwiek zakładał.

„Arena” to pierwsza powieść wprowadzająca do świata Pendorum. Czytelnicy poznają krainy. religie i układy panujące między mieszkańcami. Wśród krwawych walk znajdzie się także miejsce na namiętności i uczucia.

Cykl Pendorum to epicka opowieść spod znaku miecza z domieszką magii. To historia o dorastaniu. mierzeniu się z przeciwnościami losu oraz własnym. trudnym przeznaczeniem. gdzie niekoniecznie jest się wybrańcem. a nosi znamiona przekleństwa. Poznajcie niemą niewolnicę — gladiatrix Anreę i jej historię pełną walki. namię

Autor: Ewa Dudziec

Cena: 9.99

Ewa Dudziec: MP3saint germain złota księga, konan destylator pdf, resortowe dzieci media, wojciech góralczyk, dewotka streszczenie, 365 dni lipińska, 50 twarzy greya epub, zaprawa więzienna, poświęcenie adriana locke, polactwo, jak rzucić palenie allen carr pdf, cora reilly złączeni pokusa pdf, oto jest kasia krzyżówka, stephen covey 7 nawyków skutecznego działania pdf, m leighton, amber kell, szef to zawód pdf, miary ryzyka inwestycyjnego, flight simulator 2004, seneka myśli, anastazja kamieńska, rydzyk tadeusz pochodzenie, gołąb i wąż, morrowind poradnik pdf…