z depresją. a cierpienie przynosi ulgę. Rzeczywistość tej mocnej. dojrzałej i pięknej prozy to także lęki i koszmary kryjące się za cienkimi ścianami nowego budownictwa mieszkaniowego. To świat cielesny. somatyczny. dotkliwy. dlatego tak mocno czujemy każde przeczytane słowo. Powieść pochłania czytelnika. a Ulga zaciska się na szyi i chwyta za gardło.

z depresją. a cierpienie przynosi ulgę. Rzeczywistość tej mocnej. dojrzałej i pięknej prozy to także lęki i koszmary kryjące się za cienkimi ścianami nowego budownictwa mieszkaniowego. To świat cielesny. somatyczny. dotkliwy. dlatego tak mocno czujemy każde przeczytane słowo. Powieść pochłania czytelnika. a Ulga zaciska się na szyi i chwyta za gardło. Kategoria: Autor Natalia Fiedorczuk ISBN:…

Published by admin in27 maja 2013
Tagi: , , , ,

z depresją. a cierpienie przynosi ulgę. Rzeczywistość tej mocnej. dojrzałej i pięknej prozy to także lęki i koszmary kryjące się za cienkimi ścianami nowego budownictwa mieszkaniowego. To świat cielesny. somatyczny. dotkliwy. dlatego tak mocno czujemy każde przeczytane słowo. Powieść pochłania czytelnika. a Ulga zaciska się na szyi i chwyta za gardło.

Kategoria: Autor

Natalia Fiedorczuk

ISBN: 978-83-272-6448-0

Cena: 9999

978-83-272-6448-0:


Kategoria:

:

Cena:

:


Zacznij od dzisiaj. Organizacja czasu. pracy i życia z wykorzystaniem metod coachingowych

Kategoria: Poradniki

Twoje życiowe plany i marzenia czekają na dodanie im skrzydeł!

Czy można zmienić swoje życie wykorzystując metody stosowane przez coachów?

Ewelina Mierzwińska. certyfikowany coach. prawnik. blogerka. szczęśliwa żona i mama. dzieli się metodami coachingowymi. dzięki którym Twoja codzienność stanie się prostsza!

Nie wierz w „jutro” ani „od poniedziałku”. Gdy potrzebujesz zmienić coś w swoim życiu. podnieść się z gorszych momentów. zacząć realizować swoje plany. nie masz czasu na odkładanie tego na wiecznie nienadchodzące „kiedyś”.

Wiem. że na naszej życiowej drodze mnóstwo jest chwil zwątpienia w swój plan. obrany cel. sens podejmowanych działań. I w samego siebie.

Znam te wszystkie stany. bo sama przez nie przechodziłam. I nie zawsze byłam taka świadoma. uważna i skupiona na „tu i teraz”. Przeciwnie – nie potrafiłam znaleźć czasu na odpoczynek. wpadałam w kołowrotek pracy i mieszałam swoje priorytety. Przeszłam przez ten labirynt. wyciągając z niego zarówno siebie. jak i później mnóstwo innych kobiet. Chcę byś i Ty. z moją pomocą. znalazła swój sposób na przejście tej drogi!

Zdanie „Zacznij od dzisiaj! wierzę całą sobą.” Uważam. że może nas ono otworzyć na działanie. a gdy będziesz kierować się nim. podejmując codzienne wybory. jest w stanie zmienić Twoje życie!

W myśl tych słów napisałam książkę Zacznij od dzisiaj. Znajdziesz w niej wszystko to. co przyda Ci się w działaniu tu i teraz. w poklepaniu po ramieniu. odnalezieniu w chwilach wątpliwości i podniesieniu po upadku.

Poznaj razem ze mną sposób na organizację czasu. pracy i życia. w której możesz w zgodzie ze sobą. swoimi wartościami i przekonaniami osiągać to. co dla Ciebie najważniejsze!


 

Autor: Ewelina Mierzwińska

Cena: 23.90

Ewelina Mierzwińska: MP3


Polski kodeks honorowy

Kategoria: Powieści i opowiadania

Kodeks Boziewicza lub Polski Kodeks Honorowy. to zbiór zasad dotyczących pojedynków i postępowania honorowego. Zamysłem autora było uwspółcześnienie niektórych zapisów tak. aby pojedynki odbywały się w sposób przemyślany i powodowały najmniejszy uszczerbek na zdrowiu. Boziewicz często zwraca również uwagę. na bezpodstawne przyjmowanie niektórych zasad. wywodzących się z sąsiednich krajów w tym Niemiec.
Audiobook jest ciekawym zapisem historycznym. z dzisiejszego punktu widzenia nieco archaicznym i zabawnym co sprawia. że jest interesującą pozycją na polskim rynku wydawniczym.

Autor: Władysław Boziewicz

Cena: 14.90

Władysław Boziewicz: MP3


Fabryka frajerów

Kategoria: Powieści i opowiadania

Przypadkowe spotkanie po latach rozpoczyna powrót do wspomnień i rozliczeń z przeszłością. Cofamy się do końca lat 80. Mury Ogólnokształcącego Liceum Wojskowego na północy kraju przyciągają chłopaków żądnych przygód. Celem nowopowstałej placówki jest przygotowanie młodego pokolenia do służby w polskiej armii. Uczniowie z własnej woli wybierają młodość w koszarach i dyscyplinę. Nie wiedzą. jak bardzo zmieni się świat. w którym wejdą w dorosłość. To opowieść o dojrzewaniu w czasach transformacji oraz rewizja marzeń z młodości. Nie wszystkim bohaterom życie ułoży się tak. jak to sobie wyobrażali.

 

„Fabryka frajerów” jest fabularyzowanym zapisem wspomnień autora. Krzysztof Beśka wraca do nastoletnich lat. by z perspektywy czasu przyjrzeć się ówczesnej rzeczywistości. którą poznawał za murem koszar.

 

Krzysztof Beśka (ur. 1972) – polski pisarz. poeta.

ISBN: 978-83-8053-780-4

Cena: 9999

978-83-8053-780-4:


go jedyna osoba. które może coś wiedzieć o zaginionych. jest uważana za szaloną?

Kategoria: Autor

Kasia Magiera

ISBN: 978-83-272-6983-6

Cena: 9999

978-83-272-6983-6:


1000 słów

Kategoria: Historia i literatura faktu

Profesor Jerzy Bralczyk tropi zmieniające się znaczenia wyrazów i zaskakujące powroty słów – wydawałoby się – skazanych na zapomnienie. Obok słów wielkich. które każą stawać na baczność. są też słowa-perełki. które swoim brzmieniem. historią. znaczeniem. emocjonalnym tłem budzą zdumienie i radość z ich ponownego odkrycia. Profesor. czytając zapiski o słowach. nie tylko opowiada o metamorfozach polszczyzny czy przemianach naszej obyczajowości. kultury i polityki. ale także poprzez interpretację. szelest książki. intonację zaprasza nas do swojego świata.

Autor: prof. dr hab. Jerzy Bralczyk

Cena: 27.99

prof. dr hab. Jerzy Bralczyk: MP3janusz ruszkowski, czaszka akinetyczna, luk tytusa, pogrzebacz krzyżówka, sharon kendrick chomikuj, basnie tysiaca i jednej nocy, drużyna 8, niewidzialna korona audiobook, jesteś cudem książka, żony gejów, ja inkwizytor głod i pragnienie, ballady i romanse opracowanie, krwawy orzeł wikingowie…