Rzeczpospolita Obojga Narodów. Srebrny wiek

Rzeczpospolita Obojga Narodów. Srebrny wiek Kategoria: Historia i literatura faktu Umiera Zygmunt II August. Jego bezpotomna śmierć kończy okres panowania Dynastii Jagiellonów. „Rzeczpospolita Obojga Narodów. Srebrny wiek” opowiada o burzliwym czasie wolnych elekcji. o nieudanych rządach Henryka Walezego. próbie przywrócenia i umocnienia władzy królewskiej Stefana Batorego oraz początkach panowania Dynastii Wazów. Wnikliwa. sumienna i błyskotliwa…

Published by admin in13 marca 2013
Tagi: , , , ,

Rzeczpospolita Obojga Narodów. Srebrny wiek

Kategoria: Historia i literatura faktu

Umiera Zygmunt II August. Jego bezpotomna śmierć kończy okres panowania Dynastii Jagiellonów. „Rzeczpospolita Obojga Narodów. Srebrny wiek” opowiada o burzliwym czasie wolnych elekcji. o nieudanych rządach Henryka Walezego. próbie przywrócenia i umocnienia władzy królewskiej Stefana Batorego oraz początkach panowania Dynastii Wazów. Wnikliwa. sumienna i błyskotliwa analiza naszej historii jest nie tylko rzetelnym esejem historycznym. ale także barwną opowieścią. która przybliża nam losy naszego Państwa.

Autor: Paweł Jasienica

Cena: 34.90

Paweł Jasienica: MP3


Pięć dysfunkcji pracy zespołowej. Opowieść o przywództwie

Kategoria: Ekonomia i biznes

Pięć dysfunkcji pracy zespołowej to wciągająca i pouczająca opowieść o przywództwie.

Autor koncentruje swój żywy intelekt i umiejętność opowiadania na fascynującym i złożonym świecie zespołów ludzkich. Stworzył porywającą fabułę z pozornie prostym przesłaniem adresowanym do wszystkich. którzy dążą do tego. by stać się wyjątkowymi liderami zespołów.

Po pierwszych dwóch tygodniach obserwowania problemów występujących w firmie DecisionTech Kathryn Petersen. jej nowy dyrektor generalny. przeżyła wiele chwil zwątpienia. czy w ogóle powinna była przyjmować tę pracę. Wiedziała jednak. że niewiele przemawiało za odrzuceniem tej propozycji. Przede wszystkim przejście na emeryturę sprawiło. że stała się niecierpliwa i nic nie ekscytowało jej tak. jak trudne wyzwania. W chw

15.90: 1

Cena:

1:


A może będzie właśnie tak

Kategoria: Pozostałe

Dzieci często marzą o tym. co będą robić kiedy dorosną. Niejeden chłopiec chciałby zostać strażakiem. a niejedna dziewczyna gwiazdą filmową. Niektórym już w dzieciństwie zdarza się ugasić prawdziwy pożar. namalować prawdziwy obraz lub choćby wyleczyć chore lalki i misie. O takich planach. marzeniach i przygodach napisała Renata Piątkowska. a przeczytał. doskonale jak zawsze. Artur Barciś.

Autor: Renata Piątkowska

Cena: 13.58

Renata Piątkowska: MP3


Tomek na Czarnym Lądzie

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce. żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. Książki są lekturą łatwą i atrakcyjną dla chłopców od wielu pokoleń.

Autor: Alfred Szklarski

Cena: 17.90

Alfred Szklarski: MP3


łęboko humanistyczną opowieść o wielkiej duchowej przemianie.

Kategoria: Autor

Jakub Żulczyk

ISBN: 978-83-8139-634-9

Cena: 9999

978-83-8139-634-9:


Tomek w krainie kangurów

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Akcja „Tomka w krainie kangurów” zaczyna się w 1902 roku. kiedy Polska znajduje się pod zaborami. Tomek Wilmowski. syn rewolucjonisty. uczeń warszawskiego gimnazjum. opór przeciwko caratowi ma właściwie we krwi. Opiekunowie bojąc się o niego. korzystają z nadarzającej się okazji i wysyłają Tomka do ojca przebywającego na emigracji. Obaj mają udać się na łowy do Australii. I tu nasz bohater przeżywa niecodzienne przygody w scenerii egzotycznej przyrody. A wszystko to jest opisane ciekawie i z pasją.

Autor: Alfred Szklarski

Cena: 11.90

Alfred Szklarski: MP3


Prawda zapisana w popiołach. Tom 1. Milczenie aniołów

Kategoria: Powieści i opowiadania

Opowieść o zwykłych ludziach. którzy po wojnie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Różne przeżycia i inne spojrzenie na sytuację w Polsce sprawiają. że nawet przy rodzinnych stołach dochodzi do konfliktów i zadrażnień. Bohaterowie znani z „Zemsty i przebaczenia” oraz „Zanim nadejdzie jutro” tym razem zmagają się z szarą egzystencją lat pięćdziesiątych i demonami przeszłości. które nie pozwalają o sobie zapomnieć. Szymek Wielopolski. Mateusz Rosiński. a także Nela Domosławska. Nadia Niechowska i Kuba Staśko to tylko niektóre postaci. znane z poprzednich sag. które spotkacie na kartach tej powieści.

Autor: Joanna Jax

Cena: 14.90

Joanna Jax: MP3


świat na lepsze!

Kategoria: Autor

Jean Case

ISBN: 978-83-283-6685-5

Cena: 9999

978-83-283-6685-5: Przedmowa 9 Wprowadzenie 13Jak odnaleźć w sobie nieustraszoność 13Moja historia 19O tym. jak porzuciłam zwyczajne życie 19CZĘŚĆ I. ZRÓB WIELKI ZAKŁADRozdział 1. Zacznij w miejscu. w którym się znajdujesz 29Rozdział 2. Bądź śmiały 45Rozdział 3. Przebijaj się przez stereotypy 55Rozdział 4. Patrz dalej niż inni 65Rozdział 5. A teraz Twoja kolej: zrób własny Wielki Zakład 71CZĘŚĆ II. BĄDŹ ODWAŻNY. PODEJMUJ RYZYKORozdział 6. Uświadom sobie niezadowolenie 77Rozdział 7. Traktuj ryzyko jak dziedzinę na…harlan coben pdf, postępowanie administracyjne last minute, aqusiq torents.pl, świderski bartek, chłopaki z marsa, lord jim opracowanie, bannerlord, nieprzejednana, jagnię i wilcy, gałczyński poezja, dawne słowo honoru krzyżówka, podstawy języka niemieckiego, przygody brisco county juniora, ludmiły ignatienko, kordasiewicz, lalka wolne lektury pdf…