Kurier z Toledo

Kurier z Toledo Kategoria: Powieści i opowiadania Najnowsza powieść autora bestsellera „Czerń i purpura”! Szpiedzy. wielka historia. a zarazem uniwersalna opowieść o miłości. która nie miała prawa zaistnieć… Warszawa. rok 1936. Młody dyplomata. hrabia Antoni Mokrzycki. wyjeżdża na zlecenie wywiadu do pogrążonej w kryzysie Hiszpanii. Mokrzycki zostawia w Polsce narzeczoną „z rozsądku” i kochankę. która…

Published by admin in28 listopada 2012
Tagi: , ,

Kurier z Toledo

Kategoria: Powieści i opowiadania

Najnowsza powieść autora bestsellera „Czerń i purpura”!

Szpiedzy. wielka historia. a zarazem uniwersalna opowieść o miłości. która nie miała prawa zaistnieć…

Warszawa. rok 1936. Młody dyplomata. hrabia Antoni Mokrzycki. wyjeżdża na zlecenie wywiadu do pogrążonej w kryzysie Hiszpanii. Mokrzycki zostawia w Polsce narzeczoną „z rozsądku” i kochankę. która jako jedyna zna jego sekret. Kiedy w czasie hiszpańskiej misji na drodze dyplomaty pojawia się Teo. młody anarchista. a zarazem uczeń szkoły korridy z Madrytu. ich wspólny los zostaje przypieczętowany. Mokrzycki stanie przed koniecznością postawienia wszystkiego na jedną kartę i zaryzykuje – swoją karierę. narzeczeństwo. a nawet życie.

Wojciech Dutka z pisarskim kunsztem wplata w los bohatera w dzieje jednej z najkrwawszych wojen domowych współczesnej Europy. Mokrzycki spotka wielkie postaci historycznych: Ernesta Hemingwaya. Federico Garcię Lorkę. Simone Weil. Pablo Nerudę oraz przerażającego generała Quiepo del Llano. Stanie też oko w oko z generałem Franco…

„Kurier z Toledo” to doskonałe połączenie powieści historycznej z literaturą sensacyjno-szpiegowską!

Wojciech Dutka to urodzony w 1979 roku w Bielsku-Białej pisarz. nauczyciel i historyk. Człowiek spełniony. Uwielbia wędrówki po górach. dobry teatr. a także smak przygody i wytrawnego czerwonego wina. Jednak największą pasją jest pisanie. Czuje się dobrze zarówno w powieści historycznej. przygodowej. jak i sensacyjnej. ale z powodzeniem uprawia kolaż tych gatunków. Opublikował siedem powieści. z których najsłynniejsza jest „Czerń i purpura”. oparta na faktach historia miłości w obozie Auschwitz. która uzyskała pozycję bestsellera. „Kurier z Toledo” to pierwsza książka autora wydana nakładem Liry.

 

Autor: Wojciech Dutka

Cena: 25.57

Wojciech Dutka: MP3


j z rozsądkiem. po trochu. ale konsekwentnie w stronę równowagi. balansu. sukcesu i szczęścia. W końcu przecież o nie każdemu i każdej z nas chodzi. Życie szczęśliwe to życie spełnione. Efektywne. I o tym właśnie jest ten poradnik: o życiowej efektywności. która wymaga opracowania dla siebie celu. wytyczenia drogi prowadzącej do jego osiągnięcia. opanowania pewnych konkretnych umiejętności. Chcesz zacząć zmieniać się w duchu kaizen?

W takim razie rusz się! Otwórz tę książkę i zacznij czytać. Małymi krokami. rozdział po rozdziale…

Kategoria: Autor

Aneta Wątor

ISBN: 978-83-283-6979-5

Cena: 9999

978-83-283-6979-5: Wstęp 5 Dwie strony medalu 6 Wdzięczność za życie 7 Wewnętrzny spokój 9Rozdział 1. Keep calm and kaizen on 11 Jak działać w zgodzie z kaizen w życiu prywatnym? 11 Cele i ich realizacja 17 Ciągłe doskonalenie metodą kaizen 31Rozdział 2. Człowiekiem „sukcesu” być 35 Czym jest sukces. szczęście i spełnienie? 35 Jak radzić sobie z porażkami życiowymi? 41 Dziewięć minut. po których wstaniesz z łóżka z energią 44Rozdział 3. Work-life balance – równowaga między życiem a pracą 55 Naturalne kroki ku wo…


bserwatorką rzeczywistości. I ma to. czego brakuje teraz wszystkim – dystans do samej siebie.

Nieoczywiste. głębokie. błyskotliwe. świetnie napisane i bawiące do łez.

Kaśka zabije cię miłością!

Książkę czyta Katarzyna Nosowska.

Katarzyna Nosowska. ur. 1971 r. w Szczecinie – polska piosenkarka. autorka tekstów. wokalistka zespołu rockowego Hey. laureatka pierwszej edycji Paszportów „Polityki”. Zdobyła 22 Fryderyki – to prawdziwy rekord! Wydała 19 płyt z zespołem Hey i 6 albumów solowych. Publikowała felietony w miesięcznikach „Filipinka” i „Zwierciadło”. W stacji radiowej Roxy FM prowadziła autorską audycję „Tranzytem do niebytu”. W 2013 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Mówi o sobie: „Mam ambicję korzystać z niezbywalnego prawa do samodzielnego decydowan

Kategoria: Powieści i opowiadania

A ja żem jej powiedziała– ta książka to petarda!

Wydawało się. że nic już nas nie zaskoczy w internecie. I wtedy pojawiła się ona. Śmieszna gęba. która mówi mądrze o życiu. Prosto. zwięźle. szczerze i bez owijania w bawełnę. Ze zrozumieniem. bez pouczania – ciepło. z doświadczeniem i życiową mądrość.

Mówi o show-biznesie. celebrytach. współczesnych snobizmach. fobiach i modach. O druzgocącym wpływie portali społecznościowych na nasze życie. o dylematach partnerstwa. problemach w okiełznaniu nastolatków. o miłości do jedzenia i terrorze rynku reklamowego. O tym jak kochać i nie kochać. O tym. że czarny nie wyszczupla. a seks tantryczny nie polega tylko na faszerowaniu. faszerowaniu. faszerowaniu.

Nosowska jest szczerą. dojrzałą i oryginalną o

Autor: Danuta Parlak

Cena: 13.58

Danuta Parlak: MP3


znej odpowiedzialności za istoty potrzebujące wsparcia. Jeśli już teraz zaczniemy w prosty. przystępny sposób rozmawiać na te tematy z dziećmi. w przyszłości będą one miały szansę wyrosnąć na wartościowych i szczęśliwych ludzi. „Bajki uzdrawiajki” mają także faktyczną moc uzdrawiania. Będą właściwe dla dzieci wrażliwych. słabszych. walczących o własne zdrowie. borykających się z problemem odrzucenia w grupie rówieśniczej. Będą miały szczególne znaczenie dla dzieci zmagających się z chorobami onkologicznymi (bajki rekomendowane są przez fundacje wspierające dzieci w walce z chorobami onkologicznymi). Bajkom patronuje także portal literacki Granice. Portal Zdrowie Dziecka. Miasto Dzieci. Radio ON oraz Zwrotnik Raka.

 

Zbiór zawiera bajki:

1. Biedroneczka Klara

2. Żyrafka

3. Rybka Emo

4. Różyczka

5. Zebra i tęcza

6. Eryk

7. Gacek

8. Skrzydlaty królik

Kategoria: Autor

Justyn

Autor: Krzysztof Sadecki

Cena: 18.90

Krzysztof Sadecki: MP3


Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 1. Studium w szkarłacie

Kategoria: Literatura młodzieżowa

 

Tom pierwszy z serii klasycznych opowieści detektywistycznych Arthura Conan Doyle’a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki.

„Studium w szkarłacie” to pierwsza sygnowana przez Artura Conan Doyle’a książka o słynnym detektywie. W pustym londyńskim domu znalezione zostaje ciało E.J. Drebbera. Zagadkę jego śmierci rozwiązuje Holmes z pomocą Watsona.

Dla dzieci powyżej 7 lat.

 

Autor: Sir Arthur Conan Doyle

Cena: 29.95

Sir Arthur Conan Doyle: MP3ognista gwiazda, killzone 2, proroctwo królowej saby, wakacje po hiszpańsku, pieśń kata, jak zajść w ciążę szybko i skutecznie, radowe dziewczyny, jak podrywaja szejkowie pdf, narzeczony na niby freedisc, wskaźniki finansowe excel, popas w upicie, połączeni laurelin paige, modele prognozowania upadłości przedsiębiorstw, orina krajewska książka, pokoje przechodnie, sierpniowe salwy, sklep z ebookami…