Podróż Cilki

Podróż Cilki Kategoria: Powieści i opowiadania Kontynuacja międzynarodowego bestsellera „Tatuażysta z Auschwitz”. Kiedy w styczniu 1945 roku. po trwającym blisko trzy lata pobycie w Auschwitz. dziewiętnastoletnia Cilka Klein zobaczyła żołnierzy Armii Czerwonej. podobnie jak garstka innych ocalałych więźniów miała nadzieję na koniec koszmaru. Niestety – została skarżona przez komunistyczne władze o kolaborację i skazana na…

Published by admin in27 listopada 2012
Tagi: , , , ,

Podróż Cilki

Kategoria: Powieści i opowiadania

Kontynuacja międzynarodowego bestsellera „Tatuażysta z Auschwitz”.

Kiedy w styczniu 1945 roku. po trwającym blisko trzy lata pobycie w Auschwitz. dziewiętnastoletnia Cilka Klein zobaczyła żołnierzy Armii Czerwonej. podobnie jak garstka innych ocalałych więźniów miała nadzieję na koniec koszmaru. Niestety – została skarżona przez komunistyczne władze o kolaborację i skazana na piętnaście lat łagru w głębi Związku Radzieckiego. na Syberii.

Tak zaczyna się długa. bolesna podróż Cilki. Młoda kobieta. która w Zagładzie straciła całą rodzinę. musi się zmierzyć nie tylko z trudnymi warunkami życia na nieludzkiej ziemi i pracą ponad siły. ale i ciążącym nad nią poczuciem winy.

W sowieckim łagrze spotyka ludzi dobrych i okrutnych. mądrych i zaślepionych. Nawiązuje przyjaźnie. powoli na nowo uczy się ufać innym. aż w końcu znajduje to. o czym do niedawna nie śmiała nawet marzyć – miłość. która da jej siłę. by myśleć o przyszłości.

Historia losów młodziutkiej dziewczyny. którą Lale. tatuażysta z Auschwitz. uważał za najdzielniejszą osobę. jaką kiedykolwiek poznał. To opowieść o cierpieniu. ale także o niezwykłej odwadze i harcie ducha w obliczu niesprawiedliwości i okrucieństwa. Opowieść o sile. niezłomności. człowieczeństwie i – przede wszystkim – nadziei. nawet w najgłębszych ciemnościach.

Autor: Heather Morris

Cena: 37.90

Heather Morris: MP3


A ja żem jej powiedziała…

Kategoria: Powieści i opowiadania

A ja żem jej powiedziała– ta książka to petarda!

Wydawało się. że nic już nas nie zaskoczy w internecie. I wtedy pojawiła się ona. Śmieszna gęba. która mówi mądrze o życiu. Prosto. zwięźle. szczerze i bez owijania w bawełnę. Ze zrozumieniem. bez pouczania – ciepło. z doświadczeniem i życiową mądrość.

Mówi o show-biznesie. celebrytach. współczesnych snobizmach. fobiach i modach. O druzgocącym wpływie portali społecznościowych na nasze życie. o dylematach partnerstwa. problemach w okiełznaniu nastolatków. o miłości do jedzenia i terrorze rynku reklamowego. O tym jak kochać i nie kochać. O tym. że czarny nie wyszczupla. a seks tantryczny nie polega tylko na faszerowaniu. faszerowaniu. faszerowaniu.

Nosowska jest szczerą. dojrzałą i oryginalną o

Autor: Danuta Parlak

Cena: 13.58

Danuta Parlak: MP3


Motywacja pod lupą. Praktyczny poradnik dla szefów. Wydanie II rozszerzone

Kategoria: Ekonomia i biznes

Wszystko. co powinniście wiedzieć o motywowaniu i… jeszcze więcej

Jeśli jesteś menedżerem. pewnie choć raz spotkałeś się z taką opinią na temat Twojego zajęcia: „No to co w życiu robisz? Zarządzasz ludźmi? Aha. czyli tak naprawdę nic nie robisz. za to nieźle zarabiasz”.

„Podły krwiopijco” – jest tam w domyśle. Tymczasem Ty. ja. autorzy tej książki. wszyscy menedżerowie i szefowie na świecie wiedzą. jak trudna jest to praca. Jak bardzo jest odpowiedzialna i… samotna.

W końcu im wyżej. tym mniejszy tłok. Rozglądasz się dookoła. gdy potrzebujesz konsultacji. porady. podpowiedzi. a wszędzie… pusto. Znikąd pomocy. tymczasem Tobie brakuje już pomysłów na to. jak motywować pracowników. Chętnie skorzystałbyś z jakiejś mądrej książki. ale większość to kalki żywcem przeniesione zza oceanu. W polskich realiach wskazówki w nich zawarte po prostu nie mają zastosowania.

STOP! Na szczęście także u nas nie brak świetnych menedżerów. Jeśli ma się odrobinę szczęścia. można spośród nich wyłuskać także doświadczonych szefów-mentorów. którzy chętnie podzielą się wiedzą. Ta książka to wielokrotnie sprawdzony w boju podręcznik motywowania pracowników. Jego lektura uzbroi Cię m.in. w trzynaście praktycznych zasad motywowania pozafinansowego. wiedzę na temat teorii motywowania oraz rzetelną charakterystykę polskiego pracownika. Dowiesz się też. jak do procesu motywowania wpleść grywalizację oraz w jaki sposób skutecznie zmotywować samego siebie. W sumie od tego właśnie powinieneś zacząć!

Autor: Anna Niemczyk. Andrzej Niemczyk. Jan Mądry

Cena: 35.90

Anna Niemczyk. Andrzej Niemczyk. Jan Mądry: MP3


Brief Candle in the Dark

Kategoria: Pozostałe

In An Appetite for Wonder Richard Dawkins brought us his engaging memoir of the first 35 years of his life from early childhood in Africa to publication of The Selfish Gene in 1976. when he shot to fame as one of the most exciting new scientists of his generation. In Brief Candle in the Dark he continues his autobiography. following the threads that have run through the second half of his life so far and homing in on the key individuals. institutions and ideas that inspired and motivated him. He paints a vivid picture. coloured with wit. anecdote and digression. of the twenty-five postgraduate years he spent teaching at Oxford. He pays affectionate tribute to past colleagues and students. recalling the idiosyncrasies of an establishment steeped in ancient tradition and arcane ritual while also recording his respect for the profound commitment to learning and discovery that lies at its core. He invites us to share the life of a travelling scientist. f

Ilosc_stron:

Cena:

: 244817narodziny potęgi, objaw kustnera, crysis warhead poradnik, jak najtaniej wysłać książkę, trafiona-zatopiona, audio booki, medycyna narracyjna, czuły dotyk, podstawy elektrodynamiki, drwal haner pdf, zbuntowane serce vi keeland pdf doci, mindfuck, zency, noc bez gwiazd, mężczyzna który przestał płakać, papierowa ksiezniczka, jerzy koch, doktor szu, casino royale (powieść)…