Burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Burzliwe dzieje pirata Rabarbara Kategoria: Pozostałe Niepokorny marynarz Rabarbar zbuntował się przeciw kapitanowi Octowi. uciekł ze statku „Kaczy Kuper” i postanowił zostać piratem. Pokonując niebezpieczeństwa. powrócił do swej żony Barbary. wkrótce doczekał się synka. Krztynka. i najchętniej spędzałby czas na spaniu. paleniu fajki nabitej grochowinami z pieprzem oraz jedzeniu ukochanej grochówki. jednak – jak przystało…

Published by admin in19 września 2012
Tagi: , , , , ,

Burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Kategoria: Pozostałe

Niepokorny marynarz Rabarbar zbuntował się przeciw kapitanowi Octowi. uciekł ze statku „Kaczy Kuper” i postanowił zostać piratem. Pokonując niebezpieczeństwa. powrócił do swej żony Barbary. wkrótce doczekał się synka. Krztynka. i najchętniej spędzałby czas na spaniu. paleniu fajki nabitej grochowinami z pieprzem oraz jedzeniu ukochanej grochówki. jednak – jak przystało na pirata – musiał od czasu do czasu wyprawić się w rejs. a każda taka wyprawa obfitowała w barwne przygody. które zapewnią czytelnikom wiele śmiechu.

Autor: Wojciech Witkowski

Cena: 18.69

Wojciech Witkowski: MP3


Maskarada w Moguncji. Grób Rodrigandów

Kategoria: Literatura młodzieżowa

 

Maskarada w Moguncji: Prusy. Kurt Unger podczas urlopu w Moguncji odnajduje – wysłany przez jego ojca z Meksyku i zaginiony przed laty – spadek i znowu udaremnia szpiegowskie plany Landoli. Razem z Sępim Dziobem. decydują – po wizycie w Rerlinie u Bismarcka – wyjechać do Meksyku. by odszukać naszych zaginionych bohaterów. Grób Rodrigandów: Prusy. Dziwaczny ubiór i zachowanie trapera Sępiego Dzioba powodują. że w drodze na spotkanie z Bismarckiem zostaje wielokrotnie aresztowany. jednak jego dokumenty i cel podróży pozwalają mu w końcu wykonać powierzone zadanie. Hiszpania. Gasparino Cortejo otrzymuje alarmujący list od Josefy. odnajduje więc Landolę w Barcelonie i zmusza go do morskiej podróży – w przebraniu – do Meksyku. do Veracruz. Stamtąd we trójkę – z Grandeprisem – jaą do stolicy. Ich śladem podążają Kurt. Sępi Dziób i Peters. oficer kapitana Wagnera.

Autor: Karol May

Cena:

Karol May: 1


zdominował rynki finansowe.

Autor bestsellerów i reporter „Wall Street Journal” Gregory Zuckerman znalazł odpowiedź!

Korzystając z bezprecedensowego dostępu do Simonsa i kilkudziesięciu aktualnych i byłych pracowników Renaissance. reporter „Wall Street Journal”. Gregory Zuckerman. opowiada trzymającą w napięciu historię niesamowitego rewolucjonisty. który skupił wokół siebie zbuntowanych matematyków i zapoczątkował epokę quantów. To portret współczesnego Midasa. który podbił rynki finansowe i stworzył je na swój obraz i podobieństwo. a także opowieść o tym. co ta epoka oznacza dla nas wszystkich.

Dzięki tej książce poznasz przemilczaną historię tego. jak tajemniczy matematyk stał się pionierem algorytmicznego handlu i inwestorem wszech czasów.

***

Intrygująca. wypełniona mnóstwem fascynujących po

Kategoria: Pozostałe

Jim Simons to człowiek. który w 2018 roku uplasował się na 52. miejscu na liście najbogatszych ludzi świata. Jak tam dotarł? Dzięki matematyce!

Żaden inny inwestor – ani Warren Buffett. ani George Soros. Peter Lynch. Steve Cohen czy Ray Dalio – nie jest w stanie nawet zbliżyć się do tego. czego dokonał założyciel Renaissance Technologies. Jim Simons. Od roku 1988 fundusz Medallion spod znaku Renaissance przynosi roczne dochody na poziomie 66 procent. Firma odnotowała zyski z transakcji finansowych na poziomie przewyższającym sto miliardów dolarów. Sam Simons wart jest dwadzieścia trzy miliardy.

Jednak Simonsa i jego strategie spowija mgła tajemnicy. Ludzie z Wall Street od dawna pragną wniknąć w wyjątkowy umysł Simonsa. a także dowiedzieć się. w jaki sposób jego zagadkowy fundusz hedgingowy Renaissance Technologies

Ilosc_stron:

Cena:

: 13817metro seria, sławomir mrożek artysta interpretacja, jak zjednywać sobie ludzi, odkryj swój żywioł pdf, dziewczyny z dubaju audiobook, pieśń iii, będzie bolało adam kay, robert bęben, homo deus ebook, plutarch igrzyska śmierci, nie wszystko będzie źle, remigiusz mróz zapowiedzi, wiedźmin. tom 1. ostatnie życzenie, opium w rosole pdf, mistrz i małgorzata ebook, growiec, stulecie winnych tom 3 pdf chomikuj, doom bronie, 7 sióstr online, zranione uczucia pdf, audobook pl, boży bojownicy audiobook download, audiobook ogniem i mieczem, oxygen not included wymagania, pani dolloway, przyrodni brat pdf, dzikowy skarb pdf, ewa klekot…