Zespół wygrany czy przegrany? W co grają ludzie w firmach

Zespół wygrany czy przegrany? W co grają ludzie w firmach Kategoria: Ekonomia i biznes Joanna Malinowska-Parzydło w Onet Rano. #WIEM >> Oglądaj! MP 129: Zespół wygrany czy przegrany? Rozmawiam z Joanną Malinowską-Parzydło >> Posłuchaj! Ciemna czy jasna strona zarządzania? Zmień reguły gry! Marzysz o przełożonym. który zbuduje u Ciebie autorytet i zapyta ludzkim głosem o…

Published by admin in12 września 2012
Tagi: , , , , , , ,

Zespół wygrany czy przegrany? W co grają ludzie w firmach

Kategoria: Ekonomia i biznes

Joanna Malinowska-Parzydło w Onet Rano. #WIEM >> Oglądaj!

MP 129: Zespół wygrany czy przegrany? Rozmawiam z Joanną Malinowską-Parzydło >> Posłuchaj!


Ciemna czy jasna strona zarządzania? Zmień reguły gry!

Marzysz o przełożonym. który zbuduje u Ciebie autorytet i zapyta ludzkim głosem o życie w pracy. a nie tylko o błędy i kejpiaje? Chcesz być wiarygodnym liderem. za którym zespół pójdzie w ogień? Jesteś zmęczony korpopląsami. manipulacjami. brakiem sensu w pracy. nieautentycznością szefa lub członków zespołu? Nie jesteś sam.

Zbyt wiele osób myśli o pracy jak o umieraniu od poniedziałku do piątku w folwarku. Mordorze i na polu walki. Jako szeregowy lider lub pracownik możesz nie mieć wpływu na zarząd. firmę lub tzw. global. Masz za to wpływ na relacje w Twoim zespole. możesz mądrze zakwestionować złe. nieskuteczne zasady i dążyć do zmiany reguł gry.

Zapraszam w podróż po specyficznej mapie zespołowych krain i gier międzyludzkich. Zespół wygrany czy przegrany? W co grają ludzie w firmach wraz ze stanowiącym jego część Atlasem gier (nie tylko) korporacyjnych to książka napisana przez życie. ludzi i firmy. Chciałabym napisać. że wszelkie podobieństwo do osób i sytuacji jest przypadkowe – ale minęłabym się z prawdą. W firmach znajdziemy niejednego Władcę marionetek. Sprzedawcę małp. Biegającego z taczką. znienawidzonego Korpokaprala lub inne opisane w grach mało chwalebne postaci – podczas gdy marzy nam się zespół 4.0 na wzór Tolkienowskiej Drużyny Pierścienia lub plemienia Na’vi z filmu Avatar.

Tak – ludzie. zgodnie ze swoją naturą. grają. W firmowe piekło lub niebo. umieranie lub rozwój. A Ty. jako lider lub członek zespołu. masz wpływ na zasady gry i wybór scenariusza – na to. czy będzie on prowadził ku Jasnej Stronie Zarządzania. Wybierz przyjazną dla siebie krainę w Atlasie gier (nie tylko) korporacyjnych. która gwarantuje pracę w poczuciu sensu i atmosferze zaufania. Ja wybrałam Younicorn!


W swoim zawodowym życiu przeczytałem wiele książek „rozwojowych” i biznesowych. Ta zdecydowanie wyróżnia się na ich tle. Po pierwsze. nie jest przeintelektualizowana – wręcz przeciwnie. daje sam łatwo przyswajalny konkret. Po drugie. opiera się na autentycznych historiach z polskiego biznesu. a nie badaniach tzw. amerykańskich naukowców. Dostajemy w niej śmieszno-straszne opisy tego. co ludzie robią sobie w pracy. Na koniec każdej gry zaś otrzymujemy narzędzia do poprawienia własnej sytuacji: test autodiagnostyczny i przestrzeń na autorefleksję. o której zapominamy w codziennej gonitwie. pośród targetów. KPI i milestone’ów. Autorka. którą jako twórca Mordoru na Domaniewskiej cenię za kierowanie na Jasną Stronę Zarządzania. przedstawia sposoby diagnozowania sytuacji swojej i zespołu oraz wskazuje kroki niezbędne do przejścia z Ciemnej. na Jasną Stronę firmowej Mocy. Jeśli więc szukasz wskazówek. jak wydostać się z zawodowego Mordoru lub innej gry korporacyjnej. w którą grasz. to znajdziesz je w tej książce.

Rafał Ferber. założyciel fanpage’a Mordor na Domaniewskiej i agencji Runaways

Autor: Joanna Malinowska-Parzydło

Cena: 23.90

Joanna Malinowska-Parzydło: MP3


Mobshot

Kategoria: Pozostałe

Vince Ciacci wanted to be a „Made Guy.” From the time he left the brutality of upstate New York’s Coxsackie Reformatory. he worked for „Wiseguys.” committing armed robberies. collecting for the Mob. and dreaming of the day that he would „get his button.”He never made it into the Mafia’s inner sanctum. Why? He was too crazy and too violent. Hooked on drugs and alcohol. Vince was a loose cannon. so dangerous that his own crew considered taking him out.This is his story. told in his own voice. It’s the story of a guy who. by all rights. should be dead or in prison today. Come along for the ride in a story of true crime like you’ve never heard before.

Autor: Vince Ciacci

Cena: 102.90

Vince Ciacci: MP3


the friend who has given her everythinga

Kategoria: Autor

Anne Bennett

ISBN:

Cena: 9999

:


Sharon Glassman

Kategoria: ISBN

Ilosc_stron:

Cena:

: 272450świat nauki pdf, 50 twarzy greya cz 3, dzień szakala youtube, grey zdemaskowany, powiedz mi kim jestem, nienawidze cie, witch elyon, ja klaudiusz książka, audiobook kryminał, zbuntowane serce doci, podróże poza ciałem, inwestycje walutowe dla bystrzaków, co zdarzyło się w lake falls, markus imię, mafia 3 trofea poradnik, jak sprzedać prawie wszystko prawie każdemu, żegluga sonet, książki harlequin za darmo, chojrak krzyżówka…