Po pogrzebie

Po pogrzebie Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy Po pogrzebie Richarda Abernethie w starej posiadłości zbiera się rodzina i bliscy zmarłego. Ma zostać odczytany testament. Cora Lansquenet. siostra Richarda sugeruje. że w śmierć jej brata mogą być zamieszane osoby trzecie. Początkowo nikt z zebranych nie wierzy starszej kobiecie. Wszystko zmienia się. gdy Cora pada ofiarą morderstwa.…

Published by admin in29 sierpnia 2012
Tagi: , , , ,

Po pogrzebie

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Po pogrzebie Richarda Abernethie w starej posiadłości zbiera się rodzina i bliscy zmarłego. Ma zostać odczytany testament. Cora Lansquenet. siostra Richarda sugeruje. że w śmierć jej brata mogą być zamieszane osoby trzecie. Początkowo nikt z zebranych nie wierzy starszej kobiecie. Wszystko zmienia się. gdy Cora pada ofiarą morderstwa. Do akcji wkracza Herkules Poirot. Czy detektywowi uda się rozwikłać rodzinne tajemnice bliskich Richarda? Poirot będzie musiał wykazać się wyjątkową spostrzegawczością.

 

After the Funeral  Copyright © 1953 Agatha Christie Limited. All rights reserved.

AGATHA CHRISTIE. POIROT. Agatha Christie Signature and the AC Monogram Logo are registered trademarks of Agatha Christie Limited in the UK and elsewhere. All rights reserved.

Agatha Christie (1890-1976) – najsłynniejsza autorka powieści kryminalnych. Pozostaje najlepiej sprzedającą się powieś

Autor: Lee Child

Cena: 20.90

Lee Child: MP3


Przygoda dzika Toniego Halika

Kategoria: Pozostałe

Sto lat temu urodził się chłopiec. który marzył o tym. by zostać Indianinem. W szkole nikt nie traktował jego planów poważnie. Tymczasem wiele lat później dotarł on do Ameryki Południowej i razem z żoną wyruszył w niebezpieczną podróż do serca tropikalnego lasu w Brazylii. Był przekonany. że dotrze do Indian i że stanie się jednym z nich. Czy mu się to udało? Dołączcie do szalonej wyprawy Toniego i Pieret Halików!

„Nasze dzieciaki. słuchając czytanych przeze mnie przygód Toniego Halika. skakały rozemocjonowane niczym Indianie z plemienia Karaża. Aż strach pomyśleć. jak zareagują dzieci słuchające tych niesamowitych przygód w wykonaniu taty. wszak profesjonalnego lektora. Podejmiemy to ryzyko z radością. bowiem opowieść jest znakomita” – Katarzyna Błażejewska-Stuhr i Maciej Stuhr

„Tony Halik był bohaterem mojego dzieciństwa. Od teraz j

Autor: Christopher Hadnagy. Paul Ekman

Cena: 49.00

Christopher Hadnagy. Paul Ekman: MP3


Erystyka. Sztuka prowadzenia sporów

Kategoria: Poradniki

>> Możesz kupić książkę w oprawie twardej

Mistrzostwo słownej szermierki

W dzisiejszym świecie polityki i biznesu. a także w życiu codziennym spory i dyskusje wygrywają nie ci. którzy mają rację. lecz ci. którzy za pomocą sprytnych sztuczek. a czasem nawet bezczelnych chwytów potrafią zapędzić przeciwnika w kozi róg. Często robią to tak chytrze. że ich rozmówcy nie zauważają poważnych błędów logicznych w prezentowanym rozumowaniu. Owi współcześni sofiści grają na ludzkich emocjach i odwracają uwagę od sedna sprawy — wyłącznie w celu upozorowania słuszności swojej tezy. Warto poznać techniki stosowane przez takich wytrawnych polemistów — niekoniecznie po to. by je stosować. lecz po to. by umieć bronić się przed pułapkami. jakie na nas zastawiają.

„Erystyka” napisana została przez niemieckiego filozofa Artura Schopenhauera około 1830 roku. Chociaż od jej powstania minęło ponad sto siedemdziesiąt lat. książka ta nie straciła na aktualności. Autor opisał w niej trzydzieści osiem forteli stosowanych w dyskusjach przez ludzi. którzy za wszelką cenę chcą udowodnić swoją rację. bez względu na słuszność ich argumentów. To wspaniałe dzieło. pełne ciekawych spostrzeżeń i przykładów zaczerpniętych z życia.

Prowadzenie sporów jest sztuką — i warto się jej nauczyć.

Autor: Arthur Schopenhauer

Cena: 12.90

Arthur Schopenhauer: MP3


m słynnym „Mścicielem z Warszawy”. Wiele poszlak wskazywało. że ojciec komisarza zamordował Kopeckiego w 1948 roku w akcie zazdrości o matkę Przytuły. Tak zaczyna się prywatne dochodzenie policjanta oraz jego wyprawa w czasie z XXI wieku w przeszłość. Czarny mercedes pełen złota. grobowce w gotyckiej katedrze. stalinowskie kazamaty oraz zbrodnicze postacie z piekła rodem to jedynie niektóre stacje tej podróży. której stawką staje się nie tylko wyjaśnienie faktów z dawnych lat. ale i życie komisarza.

„Międzyczasowiec” to sensacyjna powieść z elementami historii alternatywnej oraz romansu. Daje czytelnikowi okazję do śledzenia burzliwych losów głównych bohaterów. ale zapewnia również materiał do przemyśleń o roli przeszłości w egzystencji człowieka oraz o tym. jak decyzje podjęte pod wpływem impulsu mogą rzutować na całe życie.

Kategoria: Autor

Tomasz Mróz

ISBN: 978-83-8194-605-6

Cena: 29.00

978-83-8194-605-6: MP3


. zniewolenie i przemoc. Przypłaca je ciężką nerwicą.

Deborah ucieka. Po urodzeniu dziecka wie. że jeśli chce uchronić swojego syna przed podobnym losem musi porzucić męża. rodzinę i wspólnotę. Rozpoczyna nowe życie.
NA PODSTAWIE KSIĄŻKI „UNORTHODOX. JAK PORZUCIŁAM ŚWIAT ORTODOKSYJNYCH ŻYDÓW” POWSTAŁ SERIAL NETFLIXA PO TYM SAMYM TYTUŁEM.
O autorce
Deborah Feldman urodziła się i wychowała we wspólnocie ortodoksyjnych Żydów w Williamsburgu na Brooklynie. W bardzo młodym wieku została wydana za mąż w aranżowanym małżeństwie. a dwa lata później urodził się jej syn. Wspomnienia. które opublikowała. mając 25 lat. stały się bestsellerem New York Timesa. Dwa lata później napisała ich kontynuację pod tytułem „Exodus”. Jej książki zostały przetłumaczone na hebrajski i niemiecki. Feldman obecnie mieszka w Berlinie wraz ze swoim synem.

Kategoria: Autor

Deborah Feldman

ISBN: 978-83-66555-13-6

Cena: 29.90

978-83-66555-13-6: MP3


Brief Candle in the Dark

Kategoria: Pozostałe

In An Appetite for Wonder Richard Dawkins brought us his engaging memoir of the first 35 years of his life from early childhood in Africa to publication of The Selfish Gene in 1976. when he shot to fame as one of the most exciting new scientists of his generation. In Brief Candle in the Dark he continues his autobiography. following the threads that have run through the second half of his life so far and homing in on the key individuals. institutions and ideas that inspired and motivated him. He paints a vivid picture. coloured with wit. anecdote and digression. of the twenty-five postgraduate years he spent teaching at Oxford. He pays affectionate tribute to past colleagues and students. recalling the idiosyncrasies of an establishment steeped in ancient tradition and arcane ritual while also recording his respect for the profound commitment to learning and discovery that lies at its core. He invites us to share the life of a travelling scientist. f

Ilosc_stron:

Cena:

: 244817


Yggdrasil. Tom 2. Exodus

Kategoria: Fantastyka i fantasy

 

Drugi tom sagi powieściowej spod znaku fantastyki. science fiction i powieści drogi.

Dalsze losy Eryka. syna konunga szwedzkiego Eryka Zwycięskiego i Świętosławy. w którego życie wmieszali się naukowcy z trzydziestego stulecia. a efekt ich eksperymentu wymknął się spod kontroli twórców. Po bitwie z dzikimi w Dolinie. bitwie wygranej ale okupionej śmiercią przyjaciół. ten młody wojownik musi stawić czoła przysłanej z mroków kosmosu przedwiecznej sztucznej inteligencji. To karkołomne zadanie będzie ledwie początkiem drogi ludzkości. której kolejnymi etapami są kosmiczne bitwy. zniszczone galaktyki i … napotkani sojusznicy. To tylko dzięki tym ostatnim. szanse na przetrwanie wzrosną. ale tylko odrobinę.

Autor: Radosław Lewandowski

Cena: 14.90

Radosław Lewandowski: MP3blat stołu przy którym ania i jej brat, ciemność / the dark, inne rozkosze, ochrona osób i mienia książka, lego batman the video game, miłość z aksamitu pdf, psychologia poznawcza pdf, atlantydzki świat, cztery glowy, syrokomla drzewo, panna nikt pdf, mistrz perswazji, sum jan brzechwa, komu tyson odgryzł ucho, chuck missler, człowiek jest istotą społeczną kto to powiedział, gracja sznyt krzyżówka…