Kobra

Kobra Kategoria: Literatura młodzieżowa Po wypadku rodzina Tomka musi na nowo wskoczyć na tory codzienności. Kiedy wydawało się. że chłopiec już przyzwyczaił się do nowej sytuacji. okazuje się. że los niesie dla niego kolejną niespodziankę. Wyjeżdża na mazowiecką wieś do babci. o której do tej pory nie miał pojęcia. i tam. daleko od domu. bez…

Published by admin in2 lipca 2012
Tagi: , , , , , ,

Kobra

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Po wypadku rodzina Tomka musi na nowo wskoczyć na tory codzienności. Kiedy wydawało się. że chłopiec już przyzwyczaił się do nowej sytuacji. okazuje się. że los niesie dla niego kolejną niespodziankę. Wyjeżdża na mazowiecką wieś do babci. o której do tej pory nie miał pojęcia. i tam. daleko od domu. bez wsparcia najlepszych kolegów. poznaje tajemnicę swojej rodziny i mierzy się z własnym strachem.

Mocne przygody. bezimienne groby. sekrety i zabawne odkrycia. nowi znajomi i jeden (albo nawet dwóch) tajemniczych mścicieli. Oraz łoś.

Zupełne nowe przygody Tomaszka z „Jowanki i gangu spod Gilotyny”.

Książka wyróżniona Koziołkiem w 26. Ogólnopolskiej Nagrodzie Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

***

»Przygodówka« w starym. dobrym polskim stylu. à la Nienacki. Niziurski czy Bahdaj. ale lepsza. bo nie trąci myszką i nie jest tak wyraźnie

Autor: Martin E. P. Seligman

Cena: 34.90

Martin E. P. Seligman: MP3


Pierwszy raz

Kategoria: Pozostałe

Czy można uniknąć zranienia. gdy serce otwiera się pierwszy raz?

Kuba od zawsze kochał siostrę swojego najlepszego przyjaciela – niestety. bez wzajemności. Piękna i zupełnie nieświadoma jego uczuć Lena byłą zagadką. której nie potrafił rozwikłać.
A ona… poraniona i zatrzaśnięta w pancerzu obojętności. który budowała sobie przez lata. nie chce wpuszczać do swojego świata mężczyzn w obawie przed kolejną traumą.
Pewnego dnia przewrotny los ponownie połączy ze sobą drogi tych dwojga.
W Kubie ze zdwojoną siłą odżywają dawne uczucia. a Lena zaczyna patrzeć na dawnego przyjaciela w sposób. którego sama nie rozumie. Rozpoczynają pełną namiętności grę. w której oboje udają. że łączy ich tylko przyjaźń.
Czy można oddzielić pożądanie od miłości?

Zanim otworzył usta. Lena próbowała zamknąć przed nim drzwi. ale ją powstrzymał.
– Przepraszam – powiedział natychmiast. – Przepraszam. przepraszam – powtarzał jak zaklęcie. – Ja… nie wiem. co mnie opętało. Naprawdę. Przepraszam.
– I myślisz. że tym załatwisz sprawę? – zapytała z niedowierzaniem. – Nie wiem. co się z tobą stało. ale nie jesteś już tym samym chłopakiem. którego kiedyś znałam. Tamten Kuba nigdy by się tak do mnie nie odezwał. – Jej twarz wykrzywił grymas pogardy. – Nigdy nie nazwałby mnie zimną suką… i to bez najmniejszego powodu. – Głos dziewczyny się załamał. ale szybko odzyskała rezon i wyprostowała się. zakładając rękę na rękę.
– Leno. ja… przepraszam.
– Przestań. do jasnej cholery. tylko powiedz. czego ode mnie chcesz. i daj mi święty spokój. Nie będę tu sterczała całą noc – warknęła. od czego zrobiło mu się zimno. jakby wpadł do lodowatej wody.
– Ja chcę ci wytłumaczyć…

Agata Czykierda-Grabowska – rocznik 1983. Pedagog resocjalizacyjny. który nie przepracował nawet jednego dnia w zawodzie. Fanka dalekich podróży. która panicznie boi się latać samolotem. Zafascynowana zombie cyniczka o romantycznej duszy. W swoich powieściach i opowiadaniach stawia na prostotę i realizm. kierując się zasadą: pisz o tym. co znasz. Wraz z mężem mieszka w Ząbkach pod Warszawą…ale tak jest dziś. Jutro to może być zupełnie inne miejsce na świecie.
Autorka czterech powieści z nurtu new adult: „Kiedy na mnie patrzysz”. „Jak powietrze”. „Wszystkie twoje marzenia” oraz „Pod skórą”.

Autor: Agata Czykierda-Grabowska

Cena: 34.00

Agata Czykierda-Grabowska: MP3


Odyssey One. Tom 1 Rozgrywka w ciemno

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Pierwszy tom głośnej serii SF Evana Curie w polskim przekładzie! Daj się wciągnąć w kosmiczną podróż. która nieoczekiwanie zamienia się w starcie z tajemniczymi. śmiercionośnymi cywilizacjami.

Korzystając z najnowszej technologii. umożliwiającej podróże międzygwiezdne. okręt badawczy „Odyseja” wyrusza w dziewiczy rejs. Kosmos nie jest jednak tak pusty. jak może się wydawać z perspektywy naszej planety. „Odyseja” trafia prosto w środek konfliktu między dwoma rasami. Załoga okrętu staje w obliczu śmiertelnie groźnego. bardzo potężnego. znakomicie wyposażonego przeciwnika. Dysponuje o wiele mniej zaawansowaną technologią. lecz musi sobie radzić za pomocą tego. co posiada. Ale czy podoła wyzwaniu? I jakie będą konsekwencje poczynań Ziemian? Czy odwaga. poświęcenie i ludzka inteligencja są w stanie zniwelować dystans cywilizacyjny?

Lasery. torpedy impulsowe. ataki i uniki. gonitwy myśliwców. krwawe starcia na powierzchni planety… Akty odwagi i poświęcenia. Wszystko to znajdziesz w pierwszej części cyklu stworzonego przez Evana Currie. Autor w doskonały. wręcz magnetyczny sposób przedstawia dokładnie przemyślane uniwersum. Prowadzi akcję jak wytrawny gracz. po mistrzowsku dawkując napięcie i tym samym sprawiając. że trudno oderwać się od książki. a po zakończeniu ma się ochotę na więcej… i jeszcze więcej.

Uniwersum „Odyssey One” stoi przed nami otworem!

Autor: Evan Currie

Cena: 25.57

Evan Currie: MP3


wakes up in a small town to find himself completely and inexplicably alone. A Nice Place to Visit (starring Hal Sparks) After being shot to death by a policeman. thief Rocky Valentine encounters Pip. an amiable white-haired guide. who gives Rocky everything he wishes for. In His Image (starring John Heard) Alan Talbot doesn’t understand why his hometown seems so unfamiliar; why is he driven to kill and what are those strange noises in his head? He’s about to get some answers when he comes face to face with his double.

Kategoria: Autor

various authors

ISBN:

Cena: 9999

:


ęc umarł w samotności i ubóstwie. z opinią ekscentryka. dziwaka i mrocznej. nieco demonicznej osoby. podejrzanej o współpracę z siłami nadprzyrodzonymi? Przez dziesiątki lat był praktycznie zapomniany przez świat. który zawdzięcza mu tak wiele. Od niedawna powraca do zbiorowej pamięci dzięki kilku filmom. wielu publikacjom i samochodowi marki Tesla. model S.

 

Kategoria: Autor

Patrick Shannon

ISBN: 978-83-8194-809-8

Cena: 9999

978-83-8194-809-8:


Enamorada. truskawki i szampan

Kategoria: Powieści i opowiadania

Główna bohaterka. Malwina pozbywa się swoich marzeń po śmierci Stasia. jej męża. który ginie w wypadku  w Meksyku. Malwina zamyka ten rozdział w życiu. opuszczając Polskę i udając się do Madrytu. W telewizji widzi program. który prowadzi jej znajoma Ewa  w którym młody Polak – Olek Mado pracujący na plantacji w Andaluzji. zostaje oskarżony o zniknięcie niewidomej  córki właściciela tej plantacji. Olek czyta na wizji list. który spadł mu pod nogi znikąd. a który jest częścią snu Malwiny. Główne oskarżenia padają z ust matki dziewczyny. zaborczej Andaluzyjki. Malwina jedzie do studia. żeby poznać Olka. Dowiaduje się o nim wielu rzeczy. poznaje jego historię. Ewa wyznaje Malwinie. że kobieta. która wpadła w Meksyku na samochód. w którym zginął jej mąż. była siostrą zaginionej dziewczyny i namawia Malwinę. żeby pojechała do Andaluzji  i przyjrzała się rodzinie

ISBN: 978-83-8215-184-8

Cena: 9999

978-83-8215-184-8:saga o czarnoksiężniku, zbrodnia i kara sny raskolnikowa, kwestionariusz stylów przywiązaniowych pdf, panna nikt pdf, gimp krok po kroku pdf, mateusz salwa, joanna misztal-konecka, felix net i nika oraz gang niewidzialnych ludzi audiobook free, bogowie muszą być szaleni, galeria sztuki współczesnej bwa, a co wyście myślały, pielęgniarstwo chirurgiczne pdf, stephen king ciało, pod kłuszynem, zabawy integracyjne dla dorosłych pdf, zuchwalec krzyżówka, maciej kruś, syberia 2 poradnik, 8 sezon gra o tron, opowieści niesamowite edgar allan poe, joanna jędryka dzieci, justowanie tekstu photoshop…