Ukaż mi prawdę

Ukaż mi prawdę Kategoria: Powieści i opowiadania   Małżeństwo po stracie nastoletniej córki postanawia opuścić Warszawę. Przenoszą się do domu nad jeziorem. Okazuje się. że z domem wiąże się tajemnica. Idylliczne z pozoru miejsce przynosi pogrążonej w depresji Alicji niespodzianki – nic nie jest takie. jakie się wydaje. Dramatyczne zwroty akcji nie zapowiadają upragnionego spokoju.…

Published by admin in12 marca 2012
Tagi: , , , , ,

Ukaż mi prawdę

Kategoria: Powieści i opowiadania

 

Małżeństwo po stracie nastoletniej córki postanawia opuścić Warszawę. Przenoszą się do domu nad jeziorem. Okazuje się. że z domem wiąże się tajemnica.

Idylliczne z pozoru miejsce przynosi pogrążonej w depresji Alicji niespodzianki – nic nie jest takie. jakie się wydaje.

Dramatyczne zwroty akcji nie zapowiadają upragnionego spokoju.

Co ukrywają mieszkańcy Zalesia? Czy Alicja i Kuba przetrwają kolejny kryzys? Czy uda im się pokonać traumę i rozpocząć nowe życie?

 

Autor: Agnieszka Rusin

Cena: 20.90

Agnieszka Rusin: MP3


. Then one determined medical engineer noticed that she left a trail of disease wherever she cooked. and identified her as an asymptomatic carrier of Typhoid Fever. With this seemingly preposterous theory. he made Mallon a hunted woman. The Department of Health sent Mallon to North Brother Island. where she was kept in isolation from 1907 to 1910. then released under the condition that she never work as a cook again. Yet for Maryproud of her former status and passionate about cookingthe alternatives were abhorrent. She defied the edict. Bringing early-twentieth-century New York alivethe neighborhoods. the bars. the park carved out of upper Manhattan. the boat traffic. the mansions and sweatshops and emerging skyscrapersFever is an ambitious retelling of a forgotten life. In the imagination of Mary Beth Keane. Mary Mallon becomes a fiercely compelling. dramatic. vexing. sympathetic. uncompromising. and unforgettable heroine.

Kategoria: Autor

Mary Beth Keane

ISBN:

Cena: 9999

:


Smarty Girl

Kategoria: Pozostałe

A Simon & Schuster audiobook. Simon & Schuster has a great book for every listener.

Autor: Honor Molloy

Cena: 102.90

Honor Molloy: MP3


lotą się na nowo. gdy niespodziewanie skrzyżują się drogi ich własnych córek. Łącząc wiele wątków i pokoleń. od Głębokiego Południa po Kalifornię. od lat 50. do 90. XX w.. Brit Bennett tworzy emocjonującą historię relacji dwóch sióstr i stawia jedno z najważniejszych pytań: czy jesteśmy tym. kim się czujemy. czy tym. za kogo uważają nas inni?

„Czym jest tożsamość? Czy. uwikłani w system ról i gier społecznych. możemy nadać ją sobie sami? Co hamuje nas przed pokazaniem innym własnego. często niejednoznacznego oblicza? Bohaterowie Bennett szukają dróg ucieczki przed światem. do którego nie chcą przynależeć. i udowadniają. że życie w zgodzie z samym sobą jest możliwe. Nawet jeśli czasem płaci się za to wysoką cenę” – MICHAŁ NOGAŚ. „Gazeta Wyborcza”. „Książki. Magazyn do czytania”

Kategoria: Autor

Brit Bennett

ISBN: 978-83-268-3629-9

Cena: 9999

978-83-268-3629-9:


Anonimowi Heretycy

Kategoria: Pozostałe

Ateista w katolickiej szkole średniej może mieć sporo problemów. zwłaszcza jeśli spróbuje naruszyć ustalone reguły. Michael coś o tym wie. Chłopak nie miał nic do powiedzenia. gdy rodzice postanowili umieścić go w szkole im. Świętej Klary. Już pierwsze minuty w nowym środowisku pozbawiły go resztek optymizmu. Wyglądało na to. że był tam jedynym ateistą i będzie skazany na samotność. Jednak gdy na lekcji historii Lucy. jedna z uczennic. wdaje się w ostrą dyskusję z zakonnicą. w Michaelu budzi się nadzieja na zaprzyjaźnienie się z kimś o podobnym światopoglądzie. Szybko się przekonuje. że dziewczyna jest feministką. ale też wierzącą katoliczką i planuje zostać kapłanem.

Podobnych wyrzutków w Świętej Klarze jest więcej. Anonimowi Heretycy pozostają jednak w ukryciu i nie afiszują się swoją odmiennością. Avi jest żydem i gejem. Max – unitarianinem uniwersalistą. a Eden – praktykującą poganką. Wszyscy akceptują siebie wzajemnie i starają się przetrwać. pocieszając się. że szkoła średnia. nawet ta katolicka. nie trwa wiecznie. Wiecznie nie trwa też względny spokój. Któregoś dnia Michael przekonuje Anonimowych Heretyków do buntu. Tajne stowarzyszenie ma w planach rozpoczęcie kampanii przeciw sztywnym zasadom i obnażenie wszechobecnej w szkole hipokryzji. Początek wydaje się obiecujący. Wkrótce jednak Michael posuwa się za daleko…

Oto poruszająca powieść o dojrzewaniu. przyjaźni i bolesnej drodze do odkrycia własnej wiary. Opowiada o młodzieńczym buncie. pierwszej miłości. ale także porusza trudne tematy i skłania do przemyśleń. a wartka akcja i świetnie poprowadzone dialogi sprawiają. że nie sposób się od niej oderwać!

Kto ucierpi. jeśli heretyk nie podporządkuje się hipokryzji?


Karolinka Borkowska

Gdy pierwszy raz usłyszałam o młodzieżówce. której głównym spoiwem jest wiara. pomyślałam. że to nie dla mnie. Nic bardziej mylnego! Katie Henry tworzy świetnych bohaterów. których sporo dzieli. a to sprawia. że muszą nauczyć się najważniejszego: tolerancji. Michael … ateista. Lucy … feministka. która chce być księdzem. a także cały przekrój innych ciekawych postaci. w których każdy odnajdzie część siebie. Boska komedia!

Karolina Borkowska. ambasadorka książki. Comebook

Aleksandra Misior-Mroczkowska

Co może się wydarzyć. gdy zdeklarowany ateista trafia do katolickiego liceum i spotyka tam feministkę. której planem na życie jest kapłaństwo? Zdradzę Wam! Rodzi się z tego wspaniała historia o nauce tolerancji i odkrywaniu samego siebie. Anonimowi heretycy to rewelacyjny debiut z wciągającą fabułą i nietuzinkowymi bohaterami. Czegóż chcieć więcej?

Aleksandra Misior-Mroczkowska. KsiążkowyFrik

Autor: Katie Henry

Cena: 39.90

Katie Henry: MP3


wiele i wyjątkowo powściągliwie – co wcale nie powinno dziwić. Dlatego na podstawie udostępnionych mi. niepublikowanych dotąd dokumentów. [czasy te] opowiedziane są szczegółowo w niniejszej biografii”.

Ryszard Wolański

Kategoria: Autor

Ryszard Wolański

ISBN: 978-83-8194-022-1

Cena: 9999

978-83-8194-022-1:


Zespole. do dzieła!

Kategoria: Ekonomia i biznes

W dzisiejszych czasach oczekuje się od nas wszystkich w pracy coraz większej skuteczności zespołowej. Czy jednak wiemy. jak zbudować zespół. który naprawdę potrafi wykorzystać wiedzę. doświadczenie i motywację swoich członków?

Większość z nas nie wie. szybko popada we frustrację. poddaje się i skłania ku samodzielnemu działaniu. ale w dzisiejszym środowisku biznesowym nie jest to dobre rozwiązanie.

Na szczęście jest lepszy sposób!

Trzej eksperci. Ken Blanchard. Alan Randolph i Peter Grazier. przedstawiają nam w tej książce trzyetapowy proces. dzięki któremu potrafimy przekształcić każdy zespół w tzw. zespół na wyższym poziomie. czyli zespół wykorzystujący efektywnie pomysły i motywację wszystkich swoich członków oraz czas swoich przywódców. proces przynoszący korzyści każdemu członkowi zespołu z osobna i całej organizacji.

Ilosc_stron:

Cena:

: 226895death stranding solucja, książki erotyczno romantyczne pdf, laurann dohner książki, czarny kot edgar allan poe, kody z coca coli, leila meacham, dzieci z leszczynowej górki chomikuj, więzień miłości odc 240 napisy pl youtube, ile billie eilish ma lat, sztuka zwyciestwa nike, ebooki nowości, nobel olga tokarczuk, omów konsekwencje niedoczynności przysadki w dzieciństwie, mistrz i małgorzata epub, henryk krzyżanowski 100 testów z gramatyki angielskiej pdf, macromedia flash professional, mit o prometeuszu jan parandowski, sekielski zapach suszy, assasin creed 2 solucja…