Statystycznie rzecz biorąc. czyli ile trzeba zjeść czekolady. żeby dostać Nobla?

Statystycznie rzecz biorąc. czyli ile trzeba zjeść czekolady. żeby dostać Nobla? Kategoria: Historia i literatura faktu „Statystycznie rzecz biorąc” to książka o statystyce (tak. o statystyce!). której lektura przyprawia o ból przepony (ze śmiechu. Nie trzeba od razu biec do lekarza). No i nawet można zrozumieć o co w niej (statystyce) chodzi. Wszystko dzięki Janinie…

Published by admin in19 stycznia 2012
Tagi: , , , , , , , ,

Statystycznie rzecz biorąc. czyli ile trzeba zjeść czekolady. żeby dostać Nobla?

Kategoria: Historia i literatura faktu

„Statystycznie rzecz biorąc” to książka o statystyce (tak. o statystyce!). której lektura przyprawia o ból przepony (ze śmiechu. Nie trzeba od razu biec do lekarza). No i nawet można zrozumieć o co w niej (statystyce) chodzi. Wszystko dzięki Janinie Bąk. pandze biznesu. komendancie komedii. charyzmatycznej liderce ortodoksyjnej grupy #DrużynaJanina. Ile trzeba zjeść czekolady. by dostać Nobla? Dlaczego koń i szop pracz nigdy nie dostali doktoratu? Czy język angielski powoduje zawały serca. a masło przedłuża życie? Czego statystyka nauczyła się od martwego łososia? A przede wszystkim: czy naukowcy są jak żony i nigdy się nie mylą? Dzięki setkom ciekawostek zobaczycie. że statystyka potrafi zmierzyć wszystko i – wbrew pozorom – przydaje się do wszystkiego. Pozwala nawet oszacować matematyczny wzór na miłość!

Janina Bąk – o taką statystkę nic nie robiliśmy. Autorka bloga Janina Daily. panga biznesu. wirtuoz matematycznej zabawy. komendant komedii. polędwica sopocka małżeństwa. whatever. Jej warsztaty DIY z wyplatania koszyków z kabanosów obejrzano już 65.000 razy. TEDx o statystyce był przez chwilę popularniejszy niż teledysk Zenka Martyniuka. Jeżeli ma gdzieś dotrzeć. to wyjedzie we wtorek zamiast w czwartek. miesiąc za wcześnie lub za późno. w dodatku w złą stronę. Uważa. że poprzeczkę należy sobie zawsze zawieszać wysoko. bo wtedy przechodząc pod nią. nie trzeba się schylać.

Autor: Janina Bąk

Cena: 19.90

Janina Bąk: MP3


nie zawsze jest proste. Czy miłość naprawdę jest w stanie pokonać każdą przeszkodę? Czy to. co pęknięte. da się skleić bez śladu?

Tej wiosny w dolinie mgieł i róż kilka serc zostanie złamanych. Ale miłość i dobro mają kojącą moc leczenia ran.

Kategoria: Autor

Agnieszka Krawczyk

ISBN: 978-83-8194-163-1

Cena: 9999

978-83-8194-163-1:


ostali się na szczyty. Znajdziesz tu zapis szczerych rozmów z wieloma niezwykłymi osobami. będziesz mógł przemyśleć ich sposoby działania. Może zechcesz wprowadzić do swojego życia niektóre z tych nawyków i technik. Jest ich bardzo dużo i zapewne nie wszystkie okażą się równie przydatne w Twoim przypadku. Zobaczysz. jak grać w defensywie. radzić sobie w sytuacji kryzysowej. a także jak grać w ofensywie i tworzyć nowe strategie. które mogą pchnąć to życie w zupełnie nowym kierunku. I codziennie będziesz utwierdzać się w przekonaniu. że wytrwałość i praca pomogą Ci sprostać każdemu wyzwaniu. Każdemu.

Dowiedz się. jak:

  • wyznaczać cele ambitne i zgodne z własnymi wartościami
  • wytrwale podążać do celu i nie poddawać się
  • znaleźć swą inspirację i determinację
  • zachować równowagę. pracując jak rekin biznesu
  • wykorzystać swoją emocjonalną energię

Skoncentruj

Kategoria: Poradniki

Nie ma cudownych metod na spektakularny sukces. Aby wygrać. wspiąć się na sam szczyt i na nim pozostać. trzeba wziąć się do ciężkiej pracy. wytrwale podążać do celu. stać się lepszym. wydajniejszym. sprytniejszym od innych. Trzeba po prostu wstawać i walczyć każdego dnia. Klasyczna idea. że sukces zależy od mądrego wysiłku. ogromnej wytrwałości i ambitnej pracy. wciąż pozostaje aktualna. Przy tym nie jest ważne. czy próbujesz wspinać się po szczeblach korporacyjnej drabiny. odnieść sukces jako artysta. prowadzić firmę. czy po prostu czuć się szczęśliwszy. Zasada jest prosta: aby odnieść sukces. musisz pracować.

Ta książka jest długo oczekiwaną kontynuacją bestsellerowej Siły przedsiębiorczości. siły upadku. Pozwoli Ci ona poznać nawyki i sposoby codziennego funkcjonowania ludzi sukcesu. którzy dzięki ciężkiej pracy d

Autor: Eric Ries

Cena: 39.90

Eric Ries: MP3


ić się w te myśli: Wiedza jest władzą. Historia nie powtarza się. ale się rymuje”.

Kategoria: Autor

Margaret Atwood

ISBN: 978-83-8032-432-9

Cena: 9999

978-83-8032-432-9:


Paragraf 148

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Kiedy giną pierwsze dwie osoby. sprawa trafia w ręce mecenas Zuzy Lewandowskiej. Prawniczka jest zdeterminowana. bo po latach porównywania jej do nieżyjącego już ojca – niegdyś najlepszego adwokata w mieście – wreszcie ma okazję się wykazać i udowodnić. że nie ma sobie równych w swoim fachu. Wbrew zasadom prowadzi własne śledztwo. w którym wspomaga się wysokoprocentowym alkoholem i ekstra mocnymi.
Czy w tym stanie zdoła dorwać maniakalnego zabójcę?

Autor: Jacek Ostrowski

Cena: 37.90

Jacek Ostrowski: MP3maz fiony, jutro będziemy szczęśliwi gdzie obejrzeć, max steel cda film, dawca ksiazka, odwaga bycia nielubianym pdf, lewa ręka ciemności, biały mustang sprawdzian, znowu poniedziałek, paulina o matko i córko, siostry bernard minier, zbuntowana ksieżniczka, fiszki rosyjski pdf, innowatorzy audiobook, bankructwo małego dżeka, aurora belle, ksiestwo piwne, przykrycie konia pod siodło, wojciech solorz, johan theorin…