Psychologia szefa 3. Zrozumieć zespół. Fenomen małej grupy

Psychologia szefa 3. Zrozumieć zespół. Fenomen małej grupy Kategoria: Poradniki Każdy szef spotyka się z trudnymi zachowaniami zespołu. którym kieruje. Podczas zebrań grupa podwładnych zaskakuje go swoimi reakcjami: milczy. rozrabia. narzeka. a czasem nawet atakuje przełożonego szefa. W takich sytuacjach lider formalny najczęściej przypisuje podwładnym złe intencje. wpadając w pułapkę negatywnych projekcji. Zaczyna wierzyć. że…

Published by admin in19 listopada 2011
Tagi: , , , , , ,

Psychologia szefa 3. Zrozumieć zespół. Fenomen małej grupy

Kategoria: Poradniki

Każdy szef spotyka się z trudnymi zachowaniami zespołu. którym kieruje. Podczas zebrań grupa podwładnych zaskakuje go swoimi reakcjami: milczy. rozrabia. narzeka. a czasem nawet atakuje przełożonego szefa. W takich sytuacjach lider formalny najczęściej przypisuje podwładnym złe intencje. wpadając w pułapkę negatywnych projekcji. Zaczyna wierzyć. że jego pracownicy są leniwi i niezaangażowani. że go lekceważą i podważają jego autorytet. a nawet że jest złym szefem. którego trzeba się pozbyć. Ulegając tym wyobrażeniom. szef zaczyna traktować swój zespół zgodnie z „odruchem dinozaura”: uciekaj albo walcz. A to powoduje wiele komplikacji.

Autorzy tej interesującej i pełnej anegdot książki podpowiadają. jak unikać takich zagrożeń. oraz przypominają. jakie są prawdziwe źródła trudnych dla szefa zachowań jego zespołu. Przedstawiają również konkretne narzędzia i techniki działania. których szef może użyć. aby wykorzystać potencjał zespołu oraz stawiać adekwatne wymagania w każdej fazie rozwoju grupy pracowników.

To nie jest kolejna książka o zarządzaniu. Porusza ona mało znane zjawisko procesu grupowego i opisuje fazy rozwoju. którym nieuchronnie podlega każdy zespół ze swoim formalnym liderem. Fenomen małej grupy eksplorowany jest przez autorów tej książki już od ponad trzydziestu lat i ciągle jest obiektem ich wielkiej fascynacji.

Proces grupowy. Fenomen małej grupy stanowi dopełnienie menedżerskiej trylogii Psychologia szefa. której poprzednie części noszą tytuły: Szef to zawód oraz Coaching narzędziowy. Ta publikacja zamyka ów cykl. pozwalając zrozumieć i wykorzystać mechanizmy procesu grupowego w budowaniu postawy odpowiedzialności u podwładnych.
Wojciech Haman i Jerzy Gut po raz kolejny przedstawiają ważne motto pracy każdego lidera zespołu:

Szef jest od definiowania problemów. a nie od ich rozwiązywania!

Z tej książki dowiesz się między innymi:

  • Jakie są etapy rozwoju każdej grupy
  • Jak rozpoznawać ważne potrzeby zespołu
  • Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami zespołu. a zwłaszcza z marudzeniem i narzekaniem
  • Jak budować samodzielność i odpowiedzialność w zespole oraz prowadzić go do pola wpływu

Autor: Wojciech Haman. Jerzy Gut

Cena: 39.90

Wojciech Haman. Jerzy Gut: MP3


Virion. Tom 1. Zamek (Szermierz Natchniony)

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Gdy spotkał Achaję był już Szermierzem Natchnionym – bogiem miecza i wrakiem człowieka. Oto opowieść o tym jak stał się jednym i drugim.

Ucieczka spod cesarskiego topora wcale nie oznacza końca kłopotów. Szaleństwo osiąga apogeum a Tadia i Virion stają ramię w ramię do walki ze wspólnym wrogiem.

Gwiazda z ogonem przetacza się przez nieboskłon.

Świat się kończy. Nadchodzi czas wszechogarniającego zła. nieposkromionego chaosu i doszczętnego zniszczenia.

Autor: Andrzej Ziemiański

Cena: 49.90

Andrzej Ziemiański: MP3


Echa niewierności. Grzechy młodości. Tom 2

Kategoria: Powieści i opowiadania

Fascynująca. pełna emocji. miłości i dramatów historia polskiej rodziny.

Jest rok 1971. w Polsce trwa „epoka Gierka”. Na półkach jest więcej towarów. a bydgoszczanie z nadzieją patrzą w przyszłość. Seniorzy rodu Trzeciaków. Franciszka i Leon. nieustająco martwią się o swoje dorosłe dzieci: Tymoteusza. który nie potrafi być dobrym mężem i doprowadza swoją zonę Elżbietę do próby samobójczej. pracującego w Milicji Obywatelskiej Kazimierza oraz Agatę. która. mimo że jest mężatką. romansuje z esbekiem. Jednak najwięcej trosk przysparza im najmłodszy syn. Eugeniusz. Gdy zostaje aresztowany za działalność opozycyjna i trafia do więzienia rodzeństwo robi wszystko. żeby go stamtąd wyciągnąć. Czy im się to uda? To kolejny tom cyklu „Grzechy młodości” autorstwa Edyty Świętek. Ukazuje w niej codzienne radości i smutki. problemy wychowawcze i uroki rodzicielstwa oraz inne sprawy przeciętnej polskiej rodziny. które splatają się z realiami życia w minionej epoce.

Autor: Edyta Świętek

Cena: 32.00

Edyta Świętek: MP3jarema psychiatria pdf, audiobook pismo święte, charakterystyka bohaterów tajemniczy ogród, lew starowicz o rozkoszy pdf, przyjaciel wesolego diabla, zakazana zona, potentat katy evans, człowiek zbuntowany pdf, andrzej sobol, diagnostyka dla dietetyka, rozprawka dzuma, ciemniejsza strona greya pdf docer, przestarzale odwet, martyna szymańska instagram, szukając alaski książka, inferno pdf, podwójne życie chomikuj, królewska krew…