Internationalists

Internationalists Kategoria: Pozostałe ‚;An original bookabout individuals who used ideas to change the world’ (The New Yorker)the fascinating exploration into the creation and history of the Paris Peace Pact. an often overlooked but transformative treaty that laid the foundation for the international system we live under today.In 1928. the leaders of the world assembled in…

Published by admin in18 września 2011
Tagi: , , , , , , ,

Internationalists

Kategoria: Pozostałe

‚;An original bookabout individuals who used ideas to change the world’ (The New Yorker)the fascinating exploration into the creation and history of the Paris Peace Pact. an often overlooked but transformative treaty that laid the foundation for the international system we live under today.In 1928. the leaders of the world assembled in Paris to outlaw war. Within the year. the treaty signed that day. known as the Peace Pact. had been ratified by nearly every state in the world. War. for the first time in history. had become illegal. But within a decade of its signing. each state that had gathered in Paris to renounce war was at war. And in the century that followed. the Peace Pact was dismissed as an act of folly and an unmistakable failure. This book argues that the Peace Pact ushered in a sustained march toward peace that lasts to this day. A ‚;thought-provoking and comprehensively researched book’ (The Wall Street Journal). The Internationalists tells th

ISBN:

Cena: 9999

:


Pora na miłość

Kategoria: Powieści i opowiadania

 

Jest taki stan ducha. który nie ma ani wieku ani odpowiednich miejsc czy pór roku. Pojawia się i sprawia. że nagle jesteś gotowa na wszystko. To właśnie miłość.

Zdawałoby się. że nic nie jest w stanie połączyć karierowiczki z banku ze starą panną z kotami. świeżo upieczoną maturzystką i gospodynią domową. Jednak życie pisze swoje przewrotne scenariusze.

Wśród urokliwych ulic Wrocławia coś burzy spokój czterech niezwykłych kobiet.

Magda traci pracę. kończy czterdziestkę i kolejny słoik nutelli. Julia pnie się po szczeblach kariery. podczas gdy jej teściowa wznosi modły o wnuka. Kaśka podgląda wrocławian z parkowych drzew i uwiecznia ich na zdjęciach. a Aniela rozsiewa optymizm na prawo i lewo. doprowadzając tym do szału wszystkie sąsiadki.

Nieoczekiwany punkt zwrotny w życiu każdej z nich sprawia. że muszą zweryfikować swoje dotychczasowe życie. Bo gdy lo

: Format

Cena:

Format:


Tylko morze zapamięta

Kategoria: Powieści i opowiadania

 

Po dwunastu latach za granicą. Maks wraca do rodzinnego. nadmorskiego miasteczka. aby zająć się chorą matką. Wyjechał stąd z zamiarem by nigdy nie wrócić. po tym. jak odeszła od niego kobieta jego życia. Odległa Islandia wydawała się idealnym miejscem by zapomnieć i odzyskać spokój. którego zabrakło mu po rozstaniu z Beatą. Teraz jednak musi porzucić uporządkowane i wtłoczone w surowe ramy obecne życie i zmierzyć się z przeszłością. która nie daje o sobie zapomnieć. Maks po raz kolejny przekonuje się. że to los kreśli scenariusz życia człowieka. a on sam nie ma na to żadnego wpływu…

Akcja powieści toczy się w małej rybackiej wiosce nad Bałtykiem. który późną jesienią wygląda zupełnie inaczej niż latem. Nieodmiennie jednak czaruje swoim surowym pięknem i potęgą żywiołu. w naturalny sposób splatając się z życiem głównych bohaterów – Maksa. Beaty i Irki. Tr

9999:

Cena:

:


Jak zawsze

Kategoria: Powieści i opowiadania

Tragikomedia o miłości i Polsce.

Jest styczniowy dzień 2013 roku. Grażyna i Ludwik świętują wyjątkową rocznicę. Pięćdziesiąt lat mija dokładnie od dnia. kiedy pierwszy raz poszli ze sobą do łóżka. On ma 84 lata. ona 79. Co roku ten dzień to ich najważniejsza rocznica. Intymna. prywatna. świętowana tylko we dwoje. Dzień podsumowań (tych coraz więcej). planów (tych coraz mniej). też dzień niewypowiedzianych pożegnań. nie wiadomo przecież. czy to nie ich ostatnia wspólna rocznica. Co roku odbywają ten rytuał. rozmawiają. jedzą to samo jedzenie. co w 1963 roku. tak samo uprawiają seks. I choć po tym ostatnim spodziewają się coraz mniej. to tym razem wieczór jest naprawdę fantastyczny i oboje idą spać spełnieni.

Następnego ranka. ku swemu wielkiemu zaskoczeniu budzą się w swoich młodych ciałach. Mając świadomość tego. że jeszcze wczoraj byli sędziwymi dość staruszkami. I szybko orientują się. że są znowu w roku 1963. on ma 34 lata. ona 29. całe życie przed nimi. Co zrobią? Praktyczne ćwiczenie z powiedzenia „gdyby młodość wiedziała. gdyby starość mogła” napędza prywatną fabułę książki. Czy postanowią znowu być razem? Czy wybiorą inne ścieżki? Czy ona wróci do swojej wielkiej miłości. którą straciła w 1968 roku? Czy on wybierze swoją żonę. którą miał. kiedy z Grażyną zaczęli być kochankami? Ile będą chcieli zachować ze swojego poprzedniego życia? Ile zmienić? jak dwójka humanistów (psycholog i nauczycielka) wykorzysta swoją wiedzę z XXI wieku?

 

Autor: Zygmunt Miłoszewski

Cena: 17.90

Zygmunt Miłoszewski: MP3


Tajniki zarządzania pieniędzmi

Kategoria: Ekonomia i biznes

Poznaj tajniki postępowania z pieniędzmi – ich zarabiania. inwestowania i mądrego wydawania!

Temat pieniędzy należy do najbardziej pobudzających do myślenia. wywołujących największe emocje i najbardziej dzielących ludzi kwestii na świecie. Napisano niezliczoną ilość książek. artykułów. postów na blogach oraz przemów o tym. czym są pieniądze. jak je zarabiać i wydawać. kto je ma. a kto nie. oraz na tysiące pokrewnych tematów. Niemniej pomimo nieustannej koncentracji ludzkości na tym zagadnieniu odczucia przeciętnego człowieka w związku z pieniędzmi można scharakteryzować jednym słowem: dezorientacja.

Znany na całym świecie autor bestsellerów i konsultant biznesowy Brian Tracy wprowadzi cię w tajniki postępowania z pieniędzmi – sprawdzane w praktyce i testowane nie od lat. lecz od tysiącleci. Wystarczy. że po prostu przestudiu

ISBN: 978-87-26-75602-9

Cena: 9999

978-87-26-75602-9:


izmu czy zen w codziennym życiu.
 • odzyskać utraconą wartość związku z naturą.
 • wejść na kolejny poziom ludzkiej egzystencji.
 • Lektura tej książki rzuca nowe światło na to. z czym borykamy się w naszym życiu. czego doświadczamy i jaką wiedzę czerpiemy z tych doświadczeń. by wzrastać!

   

  Kategoria: Autor

  Jarosław Gibas

  ISBN: 978-83-283-2659-0

  Cena: 9999

  978-83-283-2659-0: Wstęp (7)1. Motocykle (13)2. Motocyklizm (35)3. Biker (57)4. Mindfulness (79)5. Równowaga (99)6. Zespolenie (119)7. Zen (139)8. Praca (161)9. Tao (181)10. Samotność (203)11. Wolność (225)Epilog (245)


  Młokos

  Kategoria: Historia i literatura faktu

   

  W duszy bohaterów Dostojewskiego zawsze toczy się walka pomiędzy dobrem a złem. ale zenit osiąga ona właśnie w duszy głównego bohatera tej powieści. dziewiętnastoletniego Arkadiusza Wiersiłowa. Znajduje się on w okolicznościach. które czynią problem wyboru możliwym i nieuniknionym. Możliwość zawiera się w jego młodości. nieukończeniu procesu kształtowania osobowości. Nieuniknioność zawiera się w stanie już zaczętego rozpadu jego osobowości. moralnego i psychicznego. Pisarz pokazuje. jak formuje się ona przez chciwość. żądzę zysku i rozpustę. W dodatku młokos to młody chłopak. który kocha swego ojca. ale do końca nie potrafi odpowiedzieć na pytanie. czy jest on bohaterem. czy łajdakiem.

  Autor: Fiodor Dostojewski

  Cena: 34.95

  Fiodor Dostojewski: MP3  nie ludz sie, harlequin pdf, asymetria książka, hugo piosenka, oczy ciemności film, maria simma o pogrzebach, przepowiednie królowej saby a kościół, effi briest, tajemnica królestwa, nawałnica mieczy krew i złoto pdf, reguła czterech, ugly love pdf, uncharted fortuna drake’a trofea, dzisiaj trzeba wybrac, www.studioastro.pl, bob dylan biografia, zwiadowcy ruiny gorlanu audiobook, grzegorz damięcki z żoną…