Bluzgaj zdrowo. O pożytkach przeklinania

Bluzgaj zdrowo. O pożytkach przeklinania Kategoria: Historia i literatura faktu   Kto z nas nie słyszał. że dobrze wychowani ludzie nie wyrażają się wulgarnie. a używanie przekleństw świadczy o ubogim słownictwie? To wszystko gówno prawda – mówi dr Emma Byrne i przytacza wyniki badań. które jasno dowodzą. jak wielką i różnorodną rolę odgrywają w naszym…

Published by admin in11 lipca 2011
Tagi: , , , ,

Bluzgaj zdrowo. O pożytkach przeklinania

Kategoria: Historia i literatura faktu

 

Kto z nas nie słyszał. że dobrze wychowani ludzie nie wyrażają się wulgarnie. a używanie przekleństw świadczy o ubogim słownictwie? To wszystko gówno prawda – mówi dr Emma Byrne i przytacza wyniki badań. które jasno dowodzą. jak wielką i różnorodną rolę odgrywają w naszym życiu przekleństwa. W dowcipny i przystępny sposób autorka tłumaczy. dlaczego soczysty bluzg wyraża więcej niż tysiąc słów (o czym dobrze wiemy nad Wisłą). jak brzydkie słowa zwiększają naszą odporność na ból. czy po sposobie przeklinania da się rozpoznać płeć mówiącego i dlaczego w Holandii można dostać mandat za życzenie komuś raka. To pasjonująca lektura. w której na warsztat został wzięty jeden z największych. a przy tym szalenie powszechnych (niech pierwszy rzuci kamieniem. kto nigdy nie zaklął) tematów tabu – bez cenzury i bez wstydu. A przy okazji dostarczy ona świetnych powodów. by następnym razem. gdy ktoś powie ci „nie wyrażaj się”. kazać mu iść do diabła.

 

Autor: Emma Byrne

Cena: 29.90

Emma Byrne: MP3


Banda z Burej. Tajemnica fałszywego Mikołaja

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Gdy pierwsze płatki śniegu przykryją miasteczko. a zapach pierników rozniesie się po okolicy. banda z Burej będzie musiała rozwikłać nową zagadkę!

Zbliża się Boże Narodzenie. a rezolutna grupa dzieciaków znów ma ręce pełne roboty. Ktoś pozbywa się starych książek. dom babci Jasi grozi zawaleniem. a w okolicy pojawia się aż dziesięciu Świętych Mikołajów!

Banda z Burej szuka. dopytuje i przepytuje. by odkryć tajemnicę skrytą między stronami porzuconych encyklopedii i tomików wierszy. Gdzie skrywa się prawda? I czy źli ludzie mogą być tak naprawdę tymi dobrymi?

Banda z Burej. Tajemnica fałszywego Mikołaja to zabawna i pouczająca historia o tym. że jeśli bardzo mocno się postaramy. to wszystkie marzenia się spełniają!

Autor: Magdalena Witkiewicz

Cena:

Magdalena Witkiewicz:geografia hydrosfera, nauczka dla księcia, gwiezdne wojny cz 5, zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu, matnia synonim, marta sapała, sposób na elfa pdf, wydawnictwo fantastyka, psychologia relacji grzesiak, czego nie powie masa chomikuj, dishonored 2 misja 4, my dzieci z dworca zoo pdf, jakub wędrowycz audiobook, tygrys kenny, antoni kępiński melancholia…