Posełki. Osiem pierwszych kobiet

Posełki. Osiem pierwszych kobiet Kategoria: Historia i literatura faktu Wszyscy wokół albo oszuści. albo komedianci. albo ludzie bezdennie słabi. Ja miotam się bezsilnie. bo oczywiście „babie” nie pozwoli przecież nikt z tych mężów stanu polityki prowadzić. a tymczasem wierzcie mi. że my byśmy tę politykę o całe niebo dalej i lepiej prowadziły niż oni! –…

Published by admin in7 lipca 2011
Tagi: , , , ,

Posełki. Osiem pierwszych kobiet

Kategoria: Historia i literatura faktu

Wszyscy wokół albo oszuści. albo komedianci. albo ludzie bezdennie słabi. Ja miotam się bezsilnie. bo oczywiście „babie” nie pozwoli przecież nikt z tych mężów stanu polityki prowadzić. a tymczasem wierzcie mi. że my byśmy tę politykę o całe niebo dalej i lepiej prowadziły niż oni! – pisała w 1916 r. do męża Zofia Moraczewska.

100 lat temu Polki wywalczyły sobie prawa wyborcze. Do Sejmu Ustawodawczego. który miał na nowo określić sposób funkcjonowania państwa polskiego po odzyskaniu niepodległości. weszło 442 mężczyzn i 8 kobiet – była wśród nich Moraczewska. Nazywano je posełkami albo posełkiniami. czasem poślicami. Wywodziły się z różnych środowisk. ale – często wbrew swoim partiom – działały wspólnie w sprawach. które uważały za ważne: sprawach kobiet.

Nie mają swoich ulic. nie mają pomników. nie ucz

Autor: Jarosław Gibas

Cena: 39.90

Jarosław Gibas: MP3


Widowisko

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Podczas parady ulicznej rozpoczynającej festiwal teatralny w Olsztynie ginie jeden z miejskich urzędników. Morderstwo zostało rozegrane w widowiskowy sposób. a policjanci odkrywają. że narzędzie zbrodni służyło wcześniej jako rekwizyt na scenie.

Psycholog Zygmunt Rozłucki po raz kolejny zostaje poproszony przez policję o pomoc w śledztwie. Morderca zostawił po sobie niewiele śladów i wszystkie zdają się prowadzić w stronę miejscowego teatru. w którym rządzi despotyczny dyrektor. Czy to jego kontrowersyjne metody są przyczyną ciągu tragicznych wydarzeń? A może to on jest demiurgiem. reżyserem nie tylko przedstawień. lecz również zbrodni?

Rozłucki podąża tropem mordercy. jego dochodzenie komplikuje jednak znajomość z piękną aktorką. która zdaje się być w samym centrum dramatycznych wydarzeń.

Wkrótce bowiem okazuje się. że pierwsze morderstwo było zaledwie począ

Autor: Mira Jaworczakowa

Cena: 19.90

Mira Jaworczakowa: MP3


Koncepcja Alter Ego. W poszukiwaniu prawdziwego „ja”

Kategoria: Poradniki

Tylko jedna osoba stoi Ci na drodze do nadzwyczajnych sukcesów. spełnienia marzeń i wyzwolenia drzemiących w Tobie pokładów kreatywności. sił i determinacji. Tą osobą jesteś Ty. Co więcej. tylko jedna osoba może usunąć tę przeszkodę i umożliwić Ci osiągnięcie każdego celu. jaki zechcesz sobie postawić – ona już teraz czeka w Twoim wnętrzu. aż ją oswobodzisz i pozwolisz działać. Być może wyczuwasz w sobie jej istnienie i intuicyjnie zdajesz sobie sprawę. że jesteś w stanie przezwyciężyć zwątpienie. negatywne nastawienie i kompleksy. Możesz znaleźć motywację i stać się najlepszą wersją siebie!

Oto unikalny poradnik. który krok po kroku poprowadzi Cię przez ekscytujący proces odnajdywania i przebudzania Twojego wewnętrznego superbohatera. Kiedy odkryjesz swoją sekretną tożsamość i nauczysz się korzystać z jej supermocy. zauważysz. jak łatwe jest przezwyc

:

Cena:

:druga szansa katarzyna berenika miszczuk, tekieli joanna, tramp prezydent, koniec samotności wiśniewski, tricia levenseller, filmy na podstawie książki, utoną we łzach swoich matek, dmso pdf, mode wilki, audiobook bajka, historia ustroju i prawa polskiego pdf, w obronie miłości, total war: shogun 2 – zmierzch samurajów, www mojpieknyogrod pl, katarzyna miszczuk kwiat paproci, gloria victis audiobook, chłopak z sąsiedztwa, biblia w ręku ateisty, ebook pl, recepta na miłość, imperium tureckie, ten mężczyzna tom 3 pdf…