Kobiety ze słynnych obrazów. Muzy. modelki. kochanki

Kobiety ze słynnych obrazów. Muzy. modelki. kochanki Kategoria: Biografie i dzienniki Kim była najbardziej grzeszna Madonna średniowiecza? Kto malował lubieżne służące? Czyje oczy hipnotyzowały Wiedeń? Kolejna książka z bestsellerowej serii biografii historycznych wydawnictwa Lira zabiera czytelników w krainę światowego malarstwa. Dlaczego artysta zdecydował się uwiecznić rysy tej a nie innej damy? Czy były to przypadkowe…

Published by admin in25 czerwca 2011
Tagi: , , ,

Kobiety ze słynnych obrazów. Muzy. modelki. kochanki

Kategoria: Biografie i dzienniki

Kim była najbardziej grzeszna Madonna średniowiecza? Kto malował lubieżne służące? Czyje oczy hipnotyzowały Wiedeń?

Kolejna książka z bestsellerowej serii biografii historycznych wydawnictwa Lira zabiera czytelników w krainę światowego malarstwa. Dlaczego artysta zdecydował się uwiecznić rysy tej a nie innej damy? Czy były to przypadkowe modelki? A może portretowane były żony. córki lub kochanki bogatych sponsorów zamawiających owe obrazy?

Tożsamość niektórych portretowanych wciąż pozostaje zagadką. ale dzięki nim możemy dowiedzieć się. jak kształtował się niegdyś ideał urody. co nosiły i jak czesały się ówczesne elegantki. Iwona Kienzler w swojej książce zdradza tajemnice kobiet. które patrzą na nas od stuleci z płócien wielkich mistrzów: Vermeera. Leonarda da Vinci. Rembrandta. Picassa i innych.

Autor: Iwona Kienzler

Cena: 9999

Iwona Kienzler:


Jakoś to będzie…

Kategoria: Pozostałe

W ostatnich latach w Polsce wiele się zmieniło – generalnie na lepsze. Jednak z przemianami nie wszyscy chcą się pogodzić a co gorsza. nie wszyscy umieją znaleźć swoje miejsce w nowej rzeczywistości. Zarówno ci. którzy wychowani byli na PRL-owskim cwaniactwie i „przekręcie”. jak i ci. którzy przez swoją praworządność i naiwność. nie potrafią znaleźć sobie miejsca w „szarej prozie dnia codziennego”.

Jednoaktówka „Jakoś to będzie…” jest komedią. ale komedią mądrą. wywołującą śmiech. który powoduje refleksje i przynajmniej chwilowe zastanowienie. Każdy z widzów może w niej znaleźć siebie a przynajmniej fragment swojego życia.

Audiobook w pełni udźwiękowiony.

Autor: Jacek Hempel

Cena: 25.90

Jacek Hempel: MP3


ą przyswoić sobie i zrozumieć. spojrzeć głębiej poza typowe pojmowanie. zainspirować się i przenieść Credo do swojej codzienności. pozwolić mu działać i podnieść jakość swojego życia!

Ks. Michał Olszewski SCJ przybliża ten świat w sposób prosty. dynamiczny i niezwykle obrazowy. pozwalając zrozumieć głębię słów. które czasami powtarzamy bezrefleksyjnie. Liczne przykłady i historie. także te z posługi ks. Michała jako egzorcysty. żywo oddają siłę i moc Credo.

Kategoria: Autor

Michał Olszewski SCJ

ISBN: 978-83-64855-13-9

Cena: 9999

978-83-64855-13-9:


Legion płomienia

Kategoria: Fantastyka i fantasy

„Legion płomienia” to drugi tom cyklu Draconis Memoria. epickiej fantasy o wartkiej. obfitującej w magiczne przygody fabule osnutej wokół okrutnej wojny. w której wykuwają się zręby nowego cesarstwa.


Claydon Torcreek uszedł cało z rojącej się od smoków dżungli. wymknął się wrogim tubylczym plemionom i uniknął zimnego tchnienia zdrady. a mimo to jego kłopoty dopiero się zaczęły.

Legendarny biały smok. którego istnienie do niedawna wkładano między bajki. obudził się z długiego snu powodowany żarliwym pragnieniem spopielenia świata ludzi. Jedno miasto padło już ofiarą jego potężnych legionów. a następne wkrótce pójdą w jego ślady – chyba że Clay zdoła odkryć prastary sekret pogrzebany w lodach dalekiego południa. Aby tego dokonać. będzie musiał po raz kolejny zmierzyć się z niewyobrażalnym zagrożeniem. Różnica jest taka. że tym razem w jego rękach spoczywa los nie tylko ojczystego kraju. lecz całego świata.

Autor: Anthony Ryan

Cena: 38.33

Anthony Ryan: MP3


Trzepotanie jego skrzydeł

Kategoria: Fantastyka i fantasy

„Trzepotanie jego skrzydeł” to trzecia część trylogii fantasy o Thomasie Cale. Sprzedany przez rodziców do Sanktuarium Odkupicieli. przeszedł tam szkolenie mające go zamienić w maszynę do zabijania. Anioła Śmierci. którego celem jest naprawienie boskiej pomyłki – zniszczenie ludzkości. Thomas Cale długo przymykał oczy na prawdę o sobie. W końcu dociera do niego. że nie jest tylko pozbawionym ludzkich uczuć. dobrze wyszkolonym narzędziem do zadawania śmierci. Czuje się coraz słabszy. jego dusza umiera. a ekscentryczna lekarka na wyspie Cypr próbuje mu pomóc. Tymczasem w pościg za nim ruszają fanatyczni wyznawcy Jedynej Prawdziwej Wiary. przeciwko którym się zbuntował. Chwila wyrównania rachunków zbliża się nieubłaganie. Nie chcąc jej odsuwać. wciąż nieuzdrowiony Cale wyrusza do Memphis. by zmierzyć się ze znienawidzonym papieżem Bosco. Los ludzkości leży teraz wyłącznie w rękach Thomasa Cale.

Autor: Paul Hoffman

Cena: 33.90

Paul Hoffman: MP3samanta louis, stronghold poradnik, mroczna toń, logowanie do tindera, podrzutek, sherlock holmes ebook, szwenkowanie, chleb żytni doradca smaku, melon komiks, full throttle solucja, rafał kosik, pacjentka ebook, książki erotyk romans pdf doci, katarzyna wężyk, chłopak z sąsiedztwa pdf, blackout ksiazka, borowiec lektor…