Rozmyślania

Rozmyślania Kategoria: Pozostałe Nie lada gnębi mnie troska. abym mógł odwiedzić dalekie źródła i czerpać wskazania szczęśliwego życia. Horacy Wśród wielu rzymskich cesarzy nie brak było ludzi o wybitnej osobowości. odwadze i zacięciu pisarskim. Niewielu jednak odznaczało się równie błyskotliwym umysłem. pracowitością. spostrzegawczością i skłonnością do rozważania zagadek i paradoksów tego świata. jak właśnie Marek…

Published by admin in15 czerwca 2011
Tagi: , , , ,

Rozmyślania

Kategoria: Pozostałe

Nie lada gnębi mnie troska. abym mógł odwiedzić dalekie źródła i czerpać wskazania szczęśliwego życia.

Horacy

Wśród wielu rzymskich cesarzy nie brak było ludzi o wybitnej osobowości. odwadze i zacięciu pisarskim. Niewielu jednak odznaczało się równie błyskotliwym umysłem. pracowitością. spostrzegawczością i skłonnością do rozważania zagadek i paradoksów tego świata. jak właśnie Marek Aureliusz. zwany przez swoich współczesnych filozofem na tronie. Refleksyjna natura cesarza. jasność i precyzyjność jego toku myślenia. a także świadomość istnienia ludzkich niedoskonałości i ograniczeń zaowocowały dziełem. które do dziś czyta się znakomicie. choć pierwotnie wcale nie było przeznaczone do publikacji. Na szczęście po śmierci autora ktoś — być może jego sekretarz. Grek Aleksander — zebrał w całość notatki pisarza i doprowadził do ich rozpowszechnienia.

Rozmyślania to traktat moralny w nurcie filozofii stoickiej. który można potraktować jako doskonałe źródło inspiracji oraz drogę powrotu do prawdziwych. ponadczasowych wartości w świecie przytłoczonym bezwartościowymi. krótkoterminowymi informacjami. Można znaleźć tu pocieszenie i odtrutkę na błahe codzienne problemy. a nade wszystko zastanowić się nad znaczeniem przesłania Marka Aureliusza. nad tym. co mówi do nas z głębi wieków i ile rozważnej racji jest w każdym jego słowie.

Myśl o tym. w jakim stanie ciała i duszy powinna cię zabrać z sobą śmierć i jak krótkie jest życie. jak przepastna wieczność. przeszłość i przyszłość. jak krucha wszelka materia!

Marek Aureliusz

Autor: Marek Aureliusz

Cena: 29.90

Marek Aureliusz: MP3


Sekrety zamkowych podziemi

Kategoria: Powieści i opowiadania

 

Kaśka. szalona i nieobliczalna studentka polonistyki. wraz z koleżankami wyjeżdża na wakacje w zamku. Początkowo wyjazd nie zapowiadał się niezwykle. do czasu. aż dziewczyny dotarły na miejsce…

Okazało się. że wczasowiczki nie mogą zamieszkać w zamkowym hotelu. ponieważ w ostatnim czasie kilka kobiet zaginęło tam w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziewczyny. nie chcąc zrezygnować z przygody. dopinają swego i ostatecznie dostają zakwaterowanie w jednym z pokoi.

Żądna przygód Kaśka odkrywa tajemne podziemia ukryte przed turystami. a to tylko początek ciągu niezwykłych wydarzeń.

 

Autor: Joanna Hacz

Cena: 20.90

Joanna Hacz: MP3


Fabryka frajerów

Kategoria: Powieści i opowiadania

Przypadkowe spotkanie po latach rozpoczyna powrót do wspomnień i rozliczeń z przeszłością. Cofamy się do końca lat 80. Mury Ogólnokształcącego Liceum Wojskowego na północy kraju przyciągają chłopaków żądnych przygód. Celem nowopowstałej placówki jest przygotowanie młodego pokolenia do służby w polskiej armii. Uczniowie z własnej woli wybierają młodość w koszarach i dyscyplinę. Nie wiedzą. jak bardzo zmieni się świat. w którym wejdą w dorosłość. To opowieść o dojrzewaniu w czasach transformacji oraz rewizja marzeń z młodości. Nie wszystkim bohaterom życie ułoży się tak. jak to sobie wyobrażali.

 

„Fabryka frajerów” jest fabularyzowanym zapisem wspomnień autora. Krzysztof Beśka wraca do nastoletnich lat. by z perspektywy czasu przyjrzeć się ówczesnej rzeczywistości. którą poznawał za murem koszar.

 

Krzysztof Beśka (ur. 1972) – polski pisarz. poeta.

ISBN: 978-83-8053-780-4

Cena: 9999

978-83-8053-780-4:yn no pogoda, popełnianie błędów, kazusy prawo rzeczowe, orian fallaci, słownik pedagogiki specjalnej pdf, wyspa diabła, proroctwo królowej saby, mały traczyk, tortury jej duszy pdf, szambo wybiło, uncharted 4 rozdziały, pilipiuk kuzynki, pismo swiete pdf, niewątpię, zimbardo efekt lucyfera pdf, dziewczyna z warkoczem, sekrety serca, faraon poradnik, eksiegarnia.pl, longman repetytorium maturalne poziom podstawowy pdf…