Jutro możesz zniknąć

Jutro możesz zniknąć Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy Są oznaki. które pozwalają rozpoznać zamachowca-samobójcę. Izraelski wywiad sporządził ich listę –dwanaście symptomów. Jack Reacher. jak każdy. kto kiedykolwiek miał do czynienia ze sprawami amerykańskiego bezpieczeństwa narodowego. zna ją na pamięć. Dlatego. jadąc w nocy nowojorskim metrem. zwraca uwagę na kobietę. która wydaje mu się idealną kandydatką…

Published by admin in4 kwietnia 2011
Tagi: , , , , ,

Jutro możesz zniknąć

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Są oznaki. które pozwalają rozpoznać zamachowca-samobójcę. Izraelski wywiad sporządził ich listę –dwanaście symptomów.

Jack Reacher. jak każdy. kto kiedykolwiek miał do czynienia ze sprawami amerykańskiego bezpieczeństwa narodowego. zna ją na pamięć. Dlatego. jadąc w nocy nowojorskim metrem. zwraca uwagę na kobietę. która wydaje mu się idealną kandydatką na terrorystkę. Kiedy. chcąc zyskać na czasie. próbuje nawiązać z nią rozmowę. nieznajoma wyciąga pistolet i strzela sobie w głowę.

Sprawą dziwnego samobójstwa Susan Mark. która – jak się okazuje – pracowała w Pentagonie. interesują się służby bezpieczeństwa. Ale nie tylko. Za informacje. które posiadała. niektórzy są gotowi zabijać.

A Reacher staje się ich celem numer jeden.

Autor: Lee Child

Cena: 23.90

Lee Child: MP


Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów

Kategoria: Historia i literatura faktu

„Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów” to wciągająca i trzymająca książka napisana przez Izę Komendełowicz. To pełen obraz środowiska. które decyduje o najważniejszych i najbardziej intymnych obszarach życia Polek.
Autorka rozmawia z postaciami ekstremalnie kontrowersyjnymi i zderza ze sobą skraje opinie specjalistów.

Co takiego dzieje się w gabinetach ginekologicznych. że dla ponad połowy Polek wizyty w nich wiążą się ze wstydem. z traumą i upokorzeniem? Izabela Komendołowicz w swoich rozmowach z lekarzami oraz pacjentkami nie tylko ujawnia sekrety gabinetów – czasem zabawne. a czasem przerażające  –  ale porusza także kontrowersyjne i szalenie ważne tematy: aborcji. in vitro. dostępności antykoncepcji…
Czy można zmusić kobietę do porodu? Dlaczego Polki nie korzystają z darmowych badań w ramach profilaktyki nowotworowej?
Czy ginekologów powinna obowiązywać klauzula sumienia? To nieliczne z wielu pytań. które zadaje swoim rozmówcom Komendołowicz. Z ich odpowiedzi wyłania się skomplikowany obraz polskiej ginekologii. w której przekonania i wartości wyznawane przez lekarzy ścierają się z potrzebami i wymaganiami pacjentek.
To obowiązkowa lektura nie tylko dla kobiet. ale także dla ich mężów i ojców.

Iza Komendełowicz – dziennikarka z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem. ma na koncie setki wywiadów i reportaży. Autorka Elki. biografii Elżbiety Czyżewskiej. współautorka Podwójnie urodzonego. wywiadu rzeki z Witoldem Pyrkoszem. Dziennikarstwo to jej praca. pasja i miłość. Ale kiedyś marzyła. żeby zostać lekarzem i ratować ludzi. I trochę to marzenie zrealizowała w trakcie zbierania materiałów do książki „Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów”.

Autor: Izabela Komendołowicz

Cena: 17.90

Izabela Komendołowicz: MP3dopóki nie zjawiłaś się ty, nieidealnie dopasowani, audiobook mała księżniczka, czas krwawego księżyca, kroniki tygodniowe, wodospad reichenbach, jerzy nikitorowicz, anneliese michel demony, potentat katy evans pdf, fifa 18 kariera menedżera transfery, pomysły na pamiętnik, radości z kobiecości, słownik tematyczny niemiecki pdf, dzień zero, resortowe dzieci. media, port royale gra, magnat katy evans pdf, meghan march tłumaczenie, świat dysku audiobook, inna nazwa troi, anaruk chłopiec z grenlandii książka, o swej pannie, przemysław szewczyk…